Ekonomi

Sıfır Araba Almak İsteyenler Dikkat ! Çok Önemli ÖTV İndirimi Açıklaması Geldi

Sıfır KM otomobil almak isteyen vatandaşların beklediği tek haber ÖTV indirimi. Bu konu hakkında çok önemli bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) Başkanı Murat Şahsuvaroğlu devam eden mevcut kampanya hakkında değerlendirmelerde bulundu ve ÖTV indirimi konusuna değindi.

Sıfır araba almak isteyen vatandaşlar ÖTV indirimi bekliyorlar. Hayata geçirilen kredi paketi kapsamında piyasalar canlanırken vatandaşlar ÖTV indirimi bekliyor. Bu ÖTV indirimi hakkında Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) Başkanı Murat Şahsuvaroğlu tarafından çok önemli açıklama yapıldı. Şahsuvaroğlu açıklamalarında ÖTV indirimi gibi bir gelişme beklemediklerini belirtti ve birçok mecrada bu tip bilgiler dolaştığını , haberler yapıldığını, ciddi taleplerin olduğunu vurguladı.

“ÖTV İNDİRİMİ BEKLEMİYORUZ”

Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) Başkanı Murat Şahsuvaroğlu açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Bu doğru bir enformasyon değil. Özellikle şu anda, satışların hareketli olduğu dönemde biz yetkili satıcılar zaten ÖTV indiriminin gelmeyeceğini tüketicilerimize günlerdir söylüyoruz. Altını çizmek istiyorum ki ‘ÖTV indirimi’ beklemiyoruz.

“BİZLER DE TÜKETİCİYİZ”

Bu kampanya özellikle yerli üretimi desteklemek adına düzenlendi ancak diğer markalar da özel bankalar aracılığı ile eşlik etti… 30 Haziran’da bitecekti fakat hükümetimiz bu tarihi öteleyerek kampanyanın devamını sağladı. Dolayısıyla otomotiv sektöründe geçmiş aylarda pandemi nedeniyle durmaya yakın olan satışlar, Mayıs ayıyla birlikte harekete geçti ve şu anda Haziran satışları geçen yılın aynı döneminin üstünde kapanacak gibi bir performans gösteriyor. Bulunurlukla ilgili sıkıntı ise hepimizin sıkıntısı, sonuçta bizler de tüketiciyiz.”

İlgili Makaleler