Gündem

Sıfır Araç Alacakların Bu Kampanyaları Değerlendirmesi Tavsiye Ediliyor! Araç Alımlarını Kolaylaştıracak Destek Pekti Geldi! Sadece Sıfır Araçlar…

Geçtiğimiz günlerde açıklanan konut finansman destek paketinin ardından pek çok marka, sıfıra yakın taşıt kredileri ile vatandaşları buluşturmak için düğmeye bastı. Bu kapsamda vatandaşların konuta yönlenirken, taşıt satışlarını düşürmemek adına strateji uygulayan otomobil markaları, mayıs ayı kampanyalarında artışa gitti.

Nisan ayında uygun faizli krediler ile vatandaşları buluşturan otomobil firmaları, mayıs ayında da bu kredilerini devam ettirirken, aynı zamanda kredi paketlerini geliştirdi. Sıfıra yakın faizler ile araç alımlarını destekleyen otomobil markaları, aynı zamanda kendi bünyesinde kurduğu finans kuruluşları ile de vade sayısında artışa gitti.

Otomobilde Cazip Kredi Kampanyaları

Otomobil firmalarının peş peşe duyurduğu kredi kampanyalarından biri de Nissan Türkiye’den geldi. Uzun vadeli ve düşük faizli taşıt kredisi vermeye başlayan Nissan Türkiye, nisan ayında başlattığı düşük faizli uzun vadeli kredi paketini ertelemeli ödemeler ile mayıs ayında da sürdürme kararı aldı. Yüzde 0,49 oranından başlayan krediler ile müşterilerini destekleyen Nissan Türkiye, aynı zamanda 24 aya kadar vadelendirme ve Qashqai, Juke ve Micra modellerinde kullanılmak üzere 6 aya varan ertelemeler de sunmaya başladı. Başka bir kampanya ile müşterilerinin karşısına çıkan Peugeot ise, SUV 2008, SUV 3008, SUV 5008, 208 ve 508 modellerinde kullanılmaz üzere hem sıfır faizli hem de 0,99 faizli kredi paketleri oluşturdu. 12 ay vadeli kredi paketlerini sıfır faizden kullandırtan Peugeot, 0,99 faizli kredi kampanyalarında ise azami 18 ay vade seçeneği sunmaya başladı.

Sıfır Araçlarda Ek İndirimler

Binek ve ticari araç modellerinde uygun satın alma koşullarını bu ay da devam ettiren Opel ise, Vizör’ü ve Pure Panel kokpitiyle öne çıkan en yeni modeli Mokka’yı 12 ay vadelendirilebilecek krediler ile sunmaya başladı. Bu kapsamda kredi faiz oranlarını yüzde 0,99’a kadar düşüren Opel, aynı zamanda özellikle bazı mesleklere sahip olan vatandaşları ek indirimler ile buluşturacağını açıkladı. Bu kapsamda sağlık çalışanları, avukatlar, polisler, askerler, öğretmenler ve bu meslek gruplarının birinci derece yakınları özel Opel indirimlerinden yararlanabilecekleri kurum tarafından açıklandı Aynı zamanda bu grupların ek indirimlere artı olarak kredili alım seçeneğinden de faydalanabilecekleri öğrenildi.

İlgili Makaleler