Ekonomi

Sıfır Araç Almak İçin Son Fırsat Ziraat Bankası’ndan; Bu Da Kaçarsa Bu Fiyatlara Kimse Bir Daha Araba Alamaz! Üstelik…

Özellikle pandemi günlerinde baş gösteren çip krizi, bir süredir başta otomotiv sanayi olmak üzere birçok sektörü ele geçirmiş bulunuyor. Bu kapsamda vatandaşların birinci el araç alımlarını kredisiz bir şekilde gerçekleştirmesi neredeyse imkansız görünüyor. Zira, çip krizi sıfır otomobillerin fiyatını her geçen gün artırıyor. Bu konuda devreye giren bir kamu bankası olan Ziraat Bankası ise, alınacak olan ister sıfır ister ikinci el araç olsun taşıt kredisinin faiz oranlarını dibe çekmiş bulunuyor.

Bir kamu bankası olması sebebiyle faiz oranlarında her zaman indirimli hizmet veren bankalardan biri olan Ziraat Bankası, yaz aylarının gelmesiyle birlikte taşıt kredilerinde indirime gitmeye başlamış bulunuyor. Bu kapsamda sunduğu indirimli taşıt kredisini hem sıfır araçlar hem de 5 yıla kadar olan ikinci el araçlar için kullandırtan Ziraat Bankası, sağladığı vade oranıyla da geri ödemeleri kolaylaştırıyor.

Ziraat Bankası’nın Taşıt Kredisi 5 Yaşına Kadar Olan İkinci El Araçlar İçin de Kullanılabiliyor

Müşterilerinin karşısına “Aracınızı Seçmek Sizden, Finansmanını Sağlamak Bizden!” sloganıyla çıkan Ziraat Bankası, yeni taşıt kredisi paketi kapsamında hem 0 kilometre araç almak isteyenlere hem de 5 yaşına kadar olan ikinci el aracı satın alırken kredi kullanmak isteyenlere sesleniyor. Taşıt kredilerini 48 aya kadar varan vadeler ile sağlayan Ziraat Bankası, ruhsatında hususi olarak kaydedilmesi kaydıyla hafif ticari araçlar olan minibüs, kamyonet, pick-up tarzı araçların alımında da kredi kullanımına izin veriyor. Alınan aracı teminat olarak göstermenin şart olduğu Ziraat Bankası taşıt kredisinden yararlanmak için şubeye gidilebileceği gibi; Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı, Ziraat Mobil, ATM’ler ve bankanın çağrı merkezleri de kullanılabiliyor.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Hesaplama

Ziraat Bankası’nın taşıt kredisi faiz oranları yüzde 1,59 oranından başlıyor. Bu kredinin faiz oranı çekilecek olan tutara, vade süresine ya da kişinin kredi notuna göre değişiklik gösterebiliyor. En düşük faizden yani yüzde 1,59 oranından çekilecek 100 bin TL Ziraat Bankası taşıt kredisinin 48 aya kadar taksitlendirmesi halindeyse aylık geri ödeme tutarı yalnızca 3 bin 251 lira 90 kuruş oluyor. Bu kapsamda Ziraat Bankası bu şartlar altındaki taşıt kredisinin yıllık maliyet oranı ise yüzde 27,0423 olarak hesaplıyor.

İlgili Makaleler