EkonomiGündem

Sigara Fiyatları Zamlandı Mı? Resmi Gazete’de Yayımlandı

Resmi Gazete'nin 13 Mayıs 2020 sayısında duyurulduğu üzere sigara ve tütün fiyatlarında bir zam yapılacağı belirtildi. Sigara ve tütün ürünlerine ait asgari maktu vergi tutarına yüzde 17 zam yapılarak, 0,3899 lira olarak açıklanan asgari maktu vergi 0.4569'a yükseldi. Bu sebeple de bir sigara paketine ait vergi miktarı 7.79 lirayken 9.13 lira oldu.

Bir paket sigaranın fiyatına Resmi Gazete’nin 13 Mayıs 2020 sayısında açıklandığı üzere zam yapıldı. Sigara zammı, sigara ve tütün ürünlerine ait vergi oranlarındaki artışa göre hesaplandı.

13 MAYIS TARİHLİ RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANDI

13 Mayıs Resmi Gazete sayısında açıklanan Cumhurbaşkanlığı resmi karar kapsamında, sigara ve tütün ürünlerinden alınan vergi oranı yüzde 17 arttırılarak 0,3899 iken 0,4569’a yükseldi.

SİGARAYA ZAM GELDİ Mİ?

Bir paket sigaraya da zam gelecek mi? sorusu sigara kullanıcıları tarafından araştırılmaya başlandı. Soruya yanıt olarak da açıklanan son kararı verebiliriz; yükselen vergi oranı ile KDV toplanarak, yüzde 67 oranındaki nispi vergisi eklenecek ve böylelikle son satış fiyatına varılacak.

EN DÜŞÜK FİYAT 13,6 LİRA OLDU

En düşük bir paket sigaranın fiyatı 11,6 iken son zam ile birlikte 13,6 liraya yükselecek.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler