İşkur İş İlanları

Sinop İl Milli Eğitim Müdürlüğü engelli aşçı alımı!

Sinop İl Milli Eğitim Müdürlüğü Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığı ile engelli aşçı alımı yapacak!

Sinop İl Milli Eğitim Müdürlüğü Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) sayfasında yeni bir iş ilanı yayınladı. İlana göre Sinop İl Milli Eğitim Müdürlüğüne İŞKUR aracılığı ile engelli aşçı alımı yapılacak. Aşçı alımı için adayların Aşçı (ustalık) belgesi olması gerekmektedir.

Sinop ili Milli Eğitim Müdürlüğü aşçı alım ilanına başvurular başladı ve aşağıda belirtilen şartlara uygun adayların İŞKUR sayfası üzerinden en geç 9 Ekim 2020 tarihine kadar başvuru kayıtlarını yapmaları gerekmektedir.

ENGELLİ AŞÇI ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından aşçı alımı için istenilen başvuru şartları şöyle;

18 Yaşını Tamamlamış olmak,

Askerlikle ilişiği olmamak, (yapmış olmak,tecilli veya muaf olmak)

Kamusal haklardan mahrum bulunmamak,

Aşcı (ustalık) belgesi olmak,(Halk Eğitimden alınan aşçılık kursu belgesi geçerli değildir… Ustalık sertifikası gerekmektedir.Kişi önlisans aşçılık mezunu ise sertifika aranmaz)

Engellilik raporu en az %40 olmak,

Türk Ceza Kanununun 53′ üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık, cinsel saldırı veya çocuğun cinsel istismarı suçlarından mahkum olmamak,

Herhangi bir terör örgütü ile üyeliği irtibatı ve iltisağı bulunmamak,

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak,

Yaptırılacak Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak,

Son 6 (altı) ay Sinop ilinde ikamet ediyor olmak şartları aranacaktır.

Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan başvurular, ilan, sınav sürecinin her aşamasında reddedilebilecek, göreve başlamış olsalar bile görevlerine son verilecektir. Ayrıca; (bir) Aşçı engelli işçi için; en az Ön Lisans mezunu olması, KPSS/EKPSS ye girmiş olması gerekmektedir.

SÖZLÜ MÜLAKAT

Şartları tutan adayların başvuru sayısının talep edilen boş kadrodan fazla olması durumunda kadro sayısının 3 (üç) katı aday sözlü mülakata alınacaktır.

Başvuruda bulunan kişilerin en az 5 (beş) yıl nakil talebinde bulunamayacağına dair taahütname alınacaktır.

Sinop İl Milli Eğitim Müdürlüğü ilanına Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) sayfasından online başvuru yapmak için BURAYA TIKLAYINIZ

 

İlgili Makaleler