Gündem

Sipariş Verilen Kargolardan Corona Virüsü Bulaşır Mı? Açıklama Yapıldı

Ülkemizde etkisi arttıran corona virüsü için araştırmalar yapılıyor. NPİSTANBUL Beyin Hastanesi'nden Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Songül Özer yaptığı açıklamalarında kargolardan virüsün bulaşıp bulaşmayacağı ifade edildi.

Corona virüsü salgını devam ederken vatandaşlar virüse yakalanmamak için hızlı bir şekilde önlemlerini alıyorlar. Vatandaşlar sipariş verilen kargolardan virüs bulaşıp bulaşmayacağını araştırıyor.

Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi’nden Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Songül Özer bu konu hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Özer açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

KARGOLARDAN VİRÜS BULAŞIR MI?

“Virüsler çok hızla yayılırlar. Corona da (Korona) bir virüs. Ama çok önemli bir nokta var. Bu virüsler yani Corona virüsü dış ortamda çok fazla canlı kalamazlar.

Corona ( Korona) virüsünün canlı kalabilmeleri için mutlaka canlı bir hücrenin içinde yaşaması gerekir. Bir kan hücresinin, bir solunum içerisinde yaşaması gerekir ki ancak o zaman canlı kalabilirler. Dış ortamda asla canlı kalamazlar. Çin’den gelen paketler, Çin’den gelen kargolar, kargoları taşıyan kişilerle virüs bulaşma şansı asla yoktur. Böyle bir şey mümkün değildir. Çünkü o ürünler ve kutular uzun süre dış ortamda kalıyorlar ve virüslerin yaşaması mümkün değil.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir