EkonomiGündem

Şirketlerin SGK’ya Ödedikleri Aidat Hakkında Yeni Kararlar Alındı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nca yapılan açıklamada, Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) tıbbi malzeme sağlayan şirketlerin yıllık aidat ödemelerini yapamadıklarında pasif duruma getirilmesi sisteminin 1 Temmuz 2020 tarihine ertelendiği belirtildi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, tıbbi malzeme üretimi sağlayan şirketlerin SGK’ya yıllık ödedikleri aidatları hakkındaki önemli gelişmeleri paylaştı.

Aidatlarını 1 Mart’a kadar ödeyemeyen şirketlerin barkodları normalde 1 Nisan’dan itibaren pasif duruma getirildiği vurgulayarak, şu şekilde açıklamalarda bulundu:

MAĞDURİYET YAŞANMAMASI İÇİN

“Koronavirüsle mücadele tedbirlerimiz kapsamında, firmaların herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için yeni bir düzenleme daha yapıldı. 2020 yılı için SGK’ya yatırılması gereken ‘Tıbbi Malzeme Listelerinde Yer Alma Yıllık Aidat Ücreti’ni ödeyemeyen firmaların tüm barkodlarının pasife alınması işlemi 1 Temmuz’a ertelendi.”

Yapılan açıklamada, yıllık aidat ücretlerini ödeyecek olan veya ödemiş olup belgelerini iletemeyen şirketlerin, aidat dekontlarının bir kopyasını, dilekçe ve eklerini en geç 15 Haziran 2020 tarihine kadar ulaştırmaları gerektiği ifade edildi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir