Gündem

Sıtma ilacı corona virüsü hastalarını 6 günde iyileştiriyor!

Dünyayı sarsan corona virüsü için henüz kesin bir tedavi yöntemi bulunamadı. Bir çok insanın hayatını kaybetmesine neden olan virüs için Fransa'da 24 hastaya sıtma tedavisinde kullanılan bir ilaç verilmişti. İlaç 18 hastayı 6 gün içinde iyileştirdi.

Wuhan’dan dünyaya yayılan corona virüsü insanları hasta etmeye devam ediyor. Aşı çalışmaları yapılsa da virüse karşı henüz kesin bir tedavi yöntemi bulunmuş değil. Ancak Fransa’da virüs yüzünden hastalanan 24 kişiye sıtma tedavisinde kullanılan “Klorokin” isimli ilaç verildi. İlaç sonrası hastaların 18’inin 6 gün içinde iyileştiği görüldü.

Daha çabuk iyileştiriyor

Hvidovre Hastanesi doktoru Stig Ekkert bu ilacın çabuk iyileştirip daha az hasta yaptığını söyledi. Enfeksiyon Hastalıkları Araştırmacı Profesörü Thomas Benfield ise klorokin’in yan etkilerini bildiklerinden kullanmanın sıkıntı yaratmayacağını, ABD ile Norveç’in de bu yöntemi denemeye başlayacağını ifade etti.

Araştırmaya devam edecekler

İlaç üzerinde araştırmalarının sürdüğünü bildiren doktorlar Benfield ile Ekkert, 50 kadar koronavirüsü hastası ve yakınlarına zehirsiz olan sıtma ilacını dozajlar halinde vereceklerini ve bunun virüsü önleme de kullanılıp kullanılamayacağını da araştıracaklarını bildirdiler.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir