Gündem

Sivas ‘ta Korona Virüs Alarmı ! Gözlem Altına Alındı

Sivas'tan korkutan bir haber geldi. Afganistan uyruklu 21 yaşındaki çoban korona virüs şüphesi ile hastanede gözlem altına alındı.

Sivas ilinin Şarkışla ilçesinden korkutan bir haber geldi ve bir çobanın korona virüsten dolayı hastanede gözlem altına alındığı duyuruldu. İlçeye bağlı Merkezhüyük köyünde Afgan uyruklu bir vatandaşta korona virüsü şüphesi oluştu ve olay dün gece saat 22:00 sularında yaşandı.

Afganistan uyruklu çoban çalışmak için 15 Şubat’ta İran üzerinden Türkiye’ye giriş yaptı. 7 gün önce Sivas Şarkışla ilçesine gelen çoban 3 gün ilçeye bağlı Cemel beldesinde kaldıktan sonra çalışmak için dün Merkezhüyük köyüne gitti.

Sivas 'ta Korona Virüs Alarmı

Çoban Sivas ‘taki köye gittikten sonra rahatsızlanarak yüksek ateş şikayetiyle Şarkışla Devlet Hastanesi’ne başvurdu. Hastanede yapılan ilk kontrolünün ardından çoban korona virüs şüphesi ile gözlem altına alındı.

Ayrıca çobanın tedavisi devam ederken alınan kan örneği incelenmek üzere Ankara’ya gönderildi.

İnceleme sonrasında çobanın korona virüs yaşıyıp taşımadığı belirlenecek. Ayrıca hastanede vatandaşların ve çalışanların da maske taktıkları görüldü.

Sivas ‘ta yaşanan bu olay hakkında bir gelişme olduğunda okuyucularımızla paylaşacağız…

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir