Gündem

Skandal Olay ! Müslüman Genci Çekiçle Linç Ettiler

Hindistan'da skandal bir olay yaşandı. İnek eti taşıdığı iddiası ile Müslüman bir genç sokak ortasında çekiçlerle linç edildi. Müslüman genç hastaneye kaldırıldı.

Hindistan’ın Gurgaon şehrinde aracında inek eti taşıdığı iddiasıyla ile Müslüman bir genç linç edildi. Müslüman genç acil olarak hastaneye kaldırıldı. NDTV kanalındaki habere göre, başkent Yeni Delhi’ye yakın olan Gurgaon’da Müslüman bir genç, aracında inek eti taşıdığı iddiası ile bir grup tarafından durdurularak linç edildi.

BAZILARINDA ÇEKİÇ VAR

Genç önünü kesen grup tarafından araçtan indirilerek saldırıya uğradı. Lokman ismindeki gence uygulanan bu linç sosyal medyaya düştü ve görüntülerde yüzü maskeli kişilerin Müslüman genci tekmelediği ve saldırganların bazılarında çekiç olduğu görüldü.

Olay yerine gelen polis ekiplerinin ise saldırıya müdahale etmek için geç davrandığı belirtildi. Ayrıca polis tarafından sosyal medyadaki kayıtlara ve söz konusu görüntülerdeki “eylemsizliğine” dair herhangi bir açıklama yapılmadı.

Grup tarafından linç edilen Müslüman genç, hastaneye kaldırıldı. Öte yandan, sosyal medyada çok sayıda kişi, polise ve saldırganlara tepki gösterdi.

12 SAAT BOYUNCA DÖVÜLMÜŞTÜ

Müslümanlara yönelik nefret söylemlerinin son yıllarda arttığı Hindistan’da çok sayıda benzer olay yaşanıyor. Hindistan’da geçen sene haziranda Tabrez Ensari adındaki Müslüman gencin öldürülmesi, ülkede Müslümanlara yönelik şiddet tartışmalarını yeniden gündeme getirmişti. Direğe bağlanarak 12 saat boyunca dövülen Ensari, olaydan 4 gün sonra kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti.

İlgili Makaleler