Gündem

Sokağa Çıkma Yasağı Açıklaması Yapıldı

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara corona virüsü artan vaka sayılarını değerlendirdi. Ateş Kara açıklamalarında hasta sayısının gittikçe arttığını böyle giderse tedavi edecek sağlık personeli bulunamayacağını vurguladı. Ayrıca Ateş Kara sokağa çıkma yasağı ve benzeri kısıtlamaların yeniden gelebileceği değerlendirmesinde bulundu.

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara yaptığı açıklamalarında corona virüsü salgınındaki artan vaka sayısını değerlendirdi.

ÖNÜMÜZDEKİ HAFTALARDA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Ateş Kara açıklamalarında corona vürüsü vaka sayısının bir türlü kontrol altına alınamamasından ötürü önümüzdeki haftalarda sokağa çıkma yasağı benzeri kısıtlamaların geri gelebilme ihtimali olduğunu belirtti ve “Canımız yanıyor, hasta sayısı gittikçe artıyor. Böyle giderse tedavi edecek sağlık çalışanı bulamayacağız” ifadelerini kullandı.

ÖNLEMLER HERKES İÇİN GEÇERLİ

Ayrıca Prof. Kara yaptığı açıklamada aile bireyleri dışında, görüşülen herkesin yanında maske ve sosyal mesafe kuralına uyulması gerektiğini bildirdi. Ateş Kara açıklamalarında corona virüsü salgınındaki kritik bilgileri de kamuoyu ile paylaştı ve corona virüsü atlatanların tekrar hastalığa yakalanma ihtimali olduğunu belirterek önlemlerin herkes için geçerli olduğunu vurguladı.

Bunun yanı sıra Ateş Kara açıklamalarının devamında aşı çalışmalarının hızla devam ettiğini ama uygulamanın 2021 yılının bahar ayını bulabileceğini ifade etti.

İlgili Makaleler