GündemKamu Haberleri

Sokağa Çıkma Yasağı Hakkında Bakan Soylu’dan Önemli Açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu corona virüsü tedbirlerine ilişkin önemli açıklamalarda bulunarak sokağa çıkma yasağı hakkında da değerlendirmelerde bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı canlı yayın programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunarak sokağa çıkma yasağı hakkında değerlendirmelerde bulundu. Bakan Soylu açıklamalarında ‘Sosyal izolasyona uyuluyor mu?’ sorusuna yanıt verdi.

Konu hakkında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ‘Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde sıkıntı var.’ derken tartışmalı konusu haline gelen sokağa çıkma yasağıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

BAKAN SOYLU’NUN AÇIKLAMALARI

Bakan Soylu açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

(Sokağa çıkma yasağı) Şuana kadar sadece bizim bakanlığımız 38 genelge yayınlamış. 17’si sınırlarla alakalı. Çok üst düzey tedbirler alındı. Türkiye’de şuan hayatın yüzde 80’i durmuş durumda. Şehirler arası trafiği ölçüyoruz. Yolcu sayılarını, yolcu otobüsü sayılarını ölçüyoruz. Tüm bunların rakamları gün gün elimizde var. Şuandaki rakamı söyleyeyim. Şehirler arası otobüslerdeki azalma yüzde 73.

Yeni bir rakam vereceğim. Dün yüzde 65’ti. Şuan yüzde 80. 4 temel noktaya bakıyoruz. Sağlık sisteminin ayakta kalması. Kamu düzeninin devam etmesi. Sosyal izolasyonun sağlanması ve tedarik zincirinin aksamaması. Bu dördünü sağlarsak sistemi ayakta tutmuş oluruz. Tedbiri yükseltiyoruz. Yeni bir durumla karşı karşıyayız. Onun için yapılması gerekenler bu 4 temel maddeyi sağlamak.

Sokağa Çıkma Yasağı Açıklaması
Sokağa Çıkma Yasağı Açıklaması

Hastalığın, salgının nasıl yayıldığını, hangi yaşlara ulaştığını Sağlık Bakanlığımızla birlikte takip ediyoruz. Alınan tedbirleri de seviye seviye yükseltiyoruz.

Bir organizasyon yönetiyoruz ve tüm köşelerini iyi bir şekilde tutmak zorundayız. Kamuoyuna şeffaf bilgi vermek durumundayız. Meselenin nereye gittiğini ifade etmek durumundayız.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI AÇIKLAMASI

Tam sosyal izolasyon her zaman gündemimizde. Bugünkü tedbirlerle bunu karşılayamazsak, tedbirleri yükseltebiliriz. Alacağımız, önereceğimiz tedbirler var. Eğer bu tedbirlerle ilgili salgının önüne geçemezsek, en yüksek tedbiri elbette ki alabiliriz.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir