Gündem

Sokağa Çıkma Yasağı Hakkında İçişleri Bakanlığından Açıklama

30 Büyükşehir ve Zonguldak ilimiz için geçerli olan hafta sonu sokağa çıkma yasağı sona erdi. Yasağın sona ermesinin ardından İçişleri Bakanlığı tarafından bir açıklama yapılarak yasağın bilançosu kamuoyu ile paylaşıldı.

İçişleri Bakanlığı tarafından bir genelge yayımlanmış ve bu genelge kapsamında 30 Büyükşehir ve Zonguldak’ta hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanmıştı. Zonguldak’ın yanı sıra büyükşehirler Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon ve Van’daki yasağın sona ermesinin ardından İçişleri Bakanlığı tarafından bir açıklama yapıldı.

20 BİN 398 KİŞİYE İŞLEM YAPILDI

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada sokağa çıkma yasağı başladığı andan itibaren bu kuralı ihlal eden 20 bin 398 kişiye adli ya da idari işlem uygulandığı ifade edildi. Ayrıca açıklamada kısıtlama sona erdikten sonra kapalı olması gereken market, süpermarket ve büfe gibi iş yerlerinin açık olduğu tespit edildiği takdirde, bu iş yerlerine ve buralardan alışveriş yapanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanunu ve TCK’nin ilgili maddeleri gereği adli ve idari işlem uygulanacağı vurgulandı.

İçişleri Bakanlığı Bilançoyu Açıkladı
DENETİMLER DEVAM EDECEK

Konu ile ilgili olarak açıklamanın devamında ülke genelinde kısıtlamanın kaldırılmasının ardından market/süpermarket, pazar yerleri, alışveriş merkezleri ve vatandaşların yoğun bulundukları meydan/caddelerde polis ve jandarma ekiplerince denetimlere devam edileceği ifade edildi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler