GündemKamu Haberleri

Sokağa Çıkma Yasağı Hakkında Yeni Açıklama Yapıldı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu corona virüsü hakkında açıklamalarda bulunarak sokağa çıkma yasağı hakkındaki değerlendirmelerini yineledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Halk TV’de gazeteci Ayşenur Arslan’ın sorularını yanıtladı. Ayrıca Erkem İmamoğlu burada sokağa çıkma yasağı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI AÇIKLAMASI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yaptığı açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Büyük bir seferberliktir. İstanbul’da acilen sokağa çıkma yasağı ilan edilmelidir ve İstanbul’la ilgili ben böyle 1 milyon 100 bin toplu taşıma yolculuğu, E-5’in yolların, özel trafikle dolu olduğu bir dönemin yaşanmasını istemiyorum. Evet, bedellerini ekonomik tedbirlerini konuşuruz. Ama bugünün de manşeti, dün gibi, biz sokağa çıkma yasağının İstanbul’a uygulanması gerektiğini düşünüyoruz.”

Bunun yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu sosyal medyadan da bir açıklama yaptı. İmamoğlu İstanbul’da geçen pazar ile pazartesi arasında toplu ulaşımda 3 kat artış olduğunu ifade ederek şöyle devam etti:

“Yaklaşık 750-800 bin İstanbullu dün toplu taşıma kullandı. Salgının bu denli hızla yayıldığı bir dönemde sokağa çıkmak ciddi risk.”

İşte yaptığı paylaşım:

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir