Gündem

Sokağa Çıkma Yasağı İçin Çok Önemli Açıklama Geldi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu çok önemli açıklamalarda bulundu. Ekrem İmamoğlu açıklamalarında corona virüsü salgını hakkında değerlendirmelerde bulunarak İstanbul'da sokağa çıkma yasağının ilan edilmesi gerektiğini belirtti.

TV100 kanalında Ahu Özyurt’un programına katılan İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu çok önemli açıklamalarda bulundu. Ekrem İmamoğlu açıklamalarında corona virüsü salgını hakkında değerlendirmelerde bulunarak İstanbul’da sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi gerektiğini belirtti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu İstanbul ilçe ilçe karantinayla çözüme ulaşmayacağını ifade ederek topyekün sokağa çıkma yasağı gerektiğini Bilim Kurulunun önerisi ile en az 2 hafta İstanbul’da sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi gerektiğini ifade etti.

“2 HAFTA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLSİN “

Konu ile ilgili olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

* İstanbul, ilçe ilçe karantinayla bir çözüme ulaşamaz. Topyekün bir sokağa çıkma yasağı gerekiyor. Bilim Kurulumuzun da önerisiyle en az 2 hafta İstanbul’a bir tecrit süreci yaşatılmalı. Bu şart. Dünya çapında da bizim ölçeğimizde şehirlere baktığımızda, hepsi ‘sıkı tedbirler almalıydık’ diye bizi uyarıyor.

* Belediyelere ek bütçe sağlanması şarttır.

* İBB’ye 415 bin yardım başvurusu var.

* Biz vatandaşımızdan bağış almıyoruz mu sanılıyor? Elbette alıyoruz. Bu yasal olarak bize tanımlanan bir şey zaten. Her yerde söyledim: Vakıfbank ve birkaç banka daha usülsüzlük yapmıştır. Yasal yollara başvurduk. Soruşturma açmak istiyorsanız, Ekrem İmamoğlu burada. Açın, hesap versin.

“VALİLİĞE BAŞVURU YAPTIK”

* Erdoğan’ın kurduğu İstanbul Vakfı var. Biz onu da kullanmak için Valiliğe başvurumuza yaptık. Bu vakfı aktif hale getirmek istiyoruz. Sabırla Valiliğin imzasını bekliyoruz. Hiç kimse bizi yardımlaşma hızımızdan vazgeçiremez. Her gün binlerce aileye yardım yapıyoruz.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir