Gündem

Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edildi ! İkinci Duyuruya Kadar Devam Edecek

Bitlis Valiliği tarafından çok önemli bir açıklama yapıldı. Bu açıklamada bazı bölgeler için sokağa çıkma yasağı kararı alındığı belirtilerek 6 Eylül 2020 Pazar günü saat 01:00’dan itibaren ikinci bir emre kadar yasağın uygulanacağı ifade edildi.

Bitlis Valiliği tarafından bir açıklama yapılarak PKK’lı teröristlerin yakalanması için başlatılan çalışma kapsamında bazı ilçeler için sokağa çıkma yasağının uygulanacağı belirtildi. Ayrıca söz konusu açıklamada 24 köy ve bağlı mezralarında başlatılan sokağa çıkma yasağı 06 Eylül 2020 Pazar günü saat 01:00’dan itibaren ikinci bir emre kadar yasağın uygulanmaya devam edeceği vurgulandı.

YAPILAN AÇIKLAMA

Konu ile ilgili olarak Bitlis Valiliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bitlis İli Merkez İlçesi sınırları içerisinde bulunan; Çeltikli, Aşağıkoçak, Aşağıyolak, Yukarıyolak, Yarönü, Beşkaynak, Dursun, Dikme, Aşağıdikme, Yukarıdikme, Uçankuş, Bayırlı, Kutlu, Akgün, Kınalı, Çobansuyu, Aşağıçobansuyu, Güllüce, Harmanyeri, Karaca, Konalga, Kaşıklı, Kayalıbağ, Cevizdalı köy ve mezraları bölgelerinde Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) mensuplarının bulunduğu ve barınma amaçlı sığınak/barınak tesis ettikleri bilgisi alınması neticesinde, bahse konu bölgelerde BTÖ mensuplarının yakalanmaları, halkımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince 06 Eylül 2020 Pazar günü saat 01:00’dan itibaren ikinci bir emre kadar “Sokağa Çıkma Yasağı” ilan edilmiştir”

İlgili Makaleler