GündemKamu Haberleri

Sokağa çıkma yasağına uymayan para cezası ödeyecek!

Türkiye’de corona virüsü salgınını önlemek ve riskli gruptaki vatandaşları korumak için sokağa çıkma yasağı kararı alındı. Ancak bazı yaşlılar daha ilk günden yasağa uymuyor. Erzincan Valisi ali Arslantaş yasağa uymayan 65 yaş üzeri için bir karar alındığını bildirdi. Vali Arslantaş ikametlerinden dışarı çıkan 65 üstü vatandaşlar hakkında 3 bin 150 TL ceza ile suç duyurusunda bulunulacağını açıkladı.

Türkiye’de corona virüsü vakaları her geçen gün artıyor. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan bilgilendirmede dün saat 24.00’da 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlara sokağa çıkma yasağı getirildiği belirtildi. 81 ile gönderilen genelge ile yürürlüğe konulan yasağa bugün uymayan yaşlı vatandaşların olduğu görüldü. Bu durumun ardından Erzincan Valisi Ali Arslantaş sokağa çıkma yasağına uymayarak, park, bahçe gibi açık alanlarda dolaşan 65 yaş üstü için karar alındığını açıkladı.

Yasağa ihlal durumunda para cezası ödenecek

Valisi Arslantaş, yasağı ihlal durumunda 3 bin 150 TL ceza TCK 195’e göre suç duyurusunda bulunulacağını açıkladı. Sosyal medya üzerinden açıklama yapan Arslantaş, “65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan hemşehrilerimiz için sokağa çıkma yasağı getirildi. İhtiyaç durumunda ALO 112-155-156 numaraları arandığında arkadaşlarımız kendilerine yardımcı olacaktır. Yasağı ihlal durumunda 3 bin 150 TL ceza TCK 195’e göre suç duyurusunda bulunulacaktır.” İfadelerini kullandı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir