Genel

Sokakta sosyal mesafe kuralına uymayanlara kesilecek ceza belli oldu!

Bitlis'in Güroymak ilçesinde 6 kişinin yaraladığı kavgaya karışan 7 kişiye, sosyal mesafe kuralını ihlal ettikleri gerekçesiyle para cezası kesildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya hesabı üzerinden, kesilen para cezası hakkında açıklama yaptı.

Türkiye’de corona virüsü tedbirleri kapsamında 3 adım sosyal mesafe kuralı konuldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ulusa sesleniş konuşmasında duyurulan kuralla ilgili olarak, “Sokaklar dahil tüm kamuya açık mekanlarda kalabalık oluşturacak şekilde asla bir arada bulunulamayacak, sosyal mesafeye en az 3 adım olarak mutlaka riayet edilecektir. İkazlara uymayarak aksi yönde davranışlar sergilemekte ısrar edenlere gereken idari ve adli cezalar tereddütsüz şekilde uygulanacaktır.” Açıklaması yapılmıştı. Bugün o kural uygulamaya geçti. Bitlis’in Güroymak ilçesinde bir kavgaya karışan 7 kişiye, sosyal mesafe kuralına uymadıkları için para cezasına çarptırıldı.

3 bin 150 TL para cezası kesildi

Konu hakkında İçişleri Bakanı Soylu sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı. Bakan Soylu açıklamasında, “Bir ilimizde bir grup kavga etti. Elbette gözaltına alındılar. Ancak her birine sosyal mesafeye uymamaktan 3 bin 150 TL ceza kesildi. Valimizi tebrik ederim” ifadelerini kullandı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir