Ekonomi

Son 3 Gündür Düşüş Devam Ediyor! Kripto Para’ da Son Durum!

Son dönemde yaşanan kripto para vurgunları kullanıcılarını endişelendiriyordu. Üç aylık bir sürenin ardından yeniden 50 bin doları aşan Bitcoin’ de düşüş devam ediyor. Bitcoin bugün 46 bin dolarlı seviyelerinde gözlemlendi. Kripto para birimlerinin bugünkü durumu nedir? Üç gündür süren düşüşler devam ediyor mu?

  • Ethereum da BTC etkisiyle düşüşünü sürdürdü. ETH üç günde 3 bin 377 dolardan 3 bin 60 dolara kadar indi. ETH’deki kayıp ise yüzde 10’u aşmış durumda.
  • BNB 484, XRP 1.12, Doge ise 0,27 dolardan işlem görüyor.
  • Bitcoin 14 Nisan 2021’de 64 bin 813 dolar ile tarihin en yüksek seviyesini görmüş ardından başlayan düşüş dalgası ile 28 bin dolarlı seviyelere kadar inmişti. Bitcoin bugün 46 bin dolarlı seviyelerinde gözlemlendi.

Kripto para yatırımcısı olan milyarder iş insanı Elon Musk’tan gelen olumsuz açıklamalar etkili olmuştu. Ayrıca devletlerin Bitcoin’ e yönelik söylemleri de bu dönemde grafiğin aşağı yönlü seyrini desteklemişti.

 Kripto Para Nasıl Alınır?

Kripto para almak için bilinen en yaygın yöntem kripto para alım satım platformlarını kullanmaktır. İtibari para birimi yatırarak karşılığında kripto para elde edebileceğiniz gibi, kripto paralar arasında da alım ve satım yapılabilmektedir. Ayrıca madencilik yaparak da kripto para elde edilebilmektedir.

Bir ürün ya da hizmet satıyorsanız, ürün ve servislerinizi Bitcoin veya diğer kripto paralar karşılığında satabilir, bu sayede kripto para elde edebilirsiniz.

İlgili Makaleler