Personel Alımı

Son 6 Gün, Zaman Yaklaşıyor: İçişleri Bakanlığı 3 Bin 546 Yeni Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor! Şartlar Belli Oldu!

Geçtiğimiz günlerde toplu işe alım yapacağını duyuran İçişleri Bakanlığı, 3 bin 546 yeni sözleşmeli personel istihdam edeceğini açıklamıştı. Başvuru tarihlerinden başvuru şartlarına kadar detaylı bir bilgilendirme yayınlayan İçişleri Bakanlığı, konuyla ilgili merak edilenleri yayınladığı yeni ilan ile birlikte cevaplamış oldu.

Yeni personel alımı için harekete geçen İçişleri Bakanlığı, personel alımı gerçekleştireceğini duyurmuştu. Bu duyurunun ardından işe alımlar için düğmeye basan İçişleri Bakanlığı, yeni personellerinde arayacağı şartları açıklayan yeni bir duyuru metni yayınladı. İçişleri Bakanlığı’nın duyuru metninde başvuru adresine de yer verildi.

İçişleri Bakanlığı Sözleşmeli Personel İş İlanı 2022

Haziran ayı içerisinde çeşitli pozisyonlarda çalıştırılmak üzere 3 bin 546 sözleşmeli personel alacak olan İçişleri Bakanlığı, başvuruların 17 Haziran 2022 tarihi ile 21 Haziran 2022 tarihleri arasında bakanlığın www.icisleri.gov.tr adresli internet sitesinin duyurular kısmında verilen “İçişleri Bakanlığı Aday Profil Bilgileri Düzenleme ve Sınav Başvuru” linki aracılığıyla e-Devlet üzerinden gerçekleştireceğini duyurdu. Adayların muhakkak e-Devlet şifresine sahip olması gerektiğini yayınladığı duyurusu içerisinde hatırlatan İçişleri Bakanlığı, aksi takdirde başvuru yapamayacaklarını vurguladı. Başvuruları 17 Haziran’dan 21 Haziran tarihine kadar alacak olan İçişleri Bakanlığı, adayların başvuru esnasında kolayca başvuru gerçekleştirebilmesi için ise 14 Haziran 2022 tarihi ile 16 Haziran 2022 tarihi arasında düzenleme yapabilmeleri için sistemi açık hale getireceğini de belirtti. İçişleri Bakanlığı’nın konuyla ilgili duyuru metninde; “Sınav başvurusunu tamamlamak için öncelikle profil bilgilerini düzenlemek ve 17-21 Haziran 2022 tarihleri arasında da başvuru yaparak modüle kaydetmek şarttır. Sadece profil bilgilerini düzenlemek sınav başvurusu için hak teşkil etmez” uyarısı da yer aldı.

İçişleri Bakanlığı Sözleşmeli Personel İş İlanı Başvuru Şartları

4/B sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek olan İçişleri Bakanlığı, genel ve özel şartlarını da açıkladı. Bu kapsamda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan adayların başvurularını kabul edecek olan İçişleri Bakanlığı, aynı zamanda son başvuru tarihi olan 21 Haziran 2022 itibariyle 18 yaşını doldurmuş olmak şartını da koştu. Bunun yanı sıra kamu haklarından mahrumiyeti bulunmayan adayların başvurularını kabul edecek olan İçişleri Bakanlığı, özellikle devlete ve anayasal düzene karşı suç işleyen adayların başvurularının kabul edilmeyeceğini açıkladı. Tüm adaylar için görevi yerine getirecek akıl ve beden sağlığı arayan İçişleri Bakanlığı, erkek adaylar için ise, askerlik ile ilişiğinin kalmamış olmasını şart koydu. Bunun yanı sıra sözlü sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olma şartını arayan İçişleri Bakanlığı, pozisyona göre değişmekle birlikte KPSS 2020 sınavından lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve lise mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 60 ve üzerinde puan almayı da işe alım şartı olarak belirledi.

İlgili Makaleler