Gündem

Son dakika! Bakan Selçuk velilere seslendi!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, tarafından veliler için uyarıda bulunuldu. Twitter hesabı üzerinden velilere seslenen Bakan Selçuk, “Velilerimizden ricam virüsü, çocukta bir travmaya dönüşmeyecek şekilde gündemlerine almalarıdır.” İfadelerini kullandı.

Türkiye’de corona virüs vakaları tespit edilmesinin ardından her kesim vatandaşlar için önlemler alınmaya ve uyarılar yapılmaya devam ediliyor. Milli Eğitim Bakanı corona virüs toplantısının ardından Okulların 2 hafta süreyle kapatıldığını ve öğrencilere evden internet üzerinden eğitim verileceği açıklanmıştı. Bakan Selçuk bugün bu kez de velilere seslendi. Sosyal medya üzerinden açıklamalarda bulunan Selçuk corona virüsü konusunda çocuğun kendisini güvende hissetmesi gerektiğini belirtti.

Tedbirleri virüs ekseninde değil temizlik kuralları çerçevesinde anlatın

Bakan Selçuk tarafından yapılan açıklamada, “Çocuğunuza sürecin devletimizin kontrolünde olduğunu, bizlerin gerekli hijyeni sağlayıp, tedbirleri yerine getirdiğimiz sürece güvende olduğumuzu belirtin. Çocuklar duydukları bilgilerle korkular geliştirebilirler. Lütfen çocukların duygularını ifade etmelerine olanak tanıyın. Lütfen virüs hakkında konuşurken kısa ve açık konuşmaya, aldığımız tedbirleri virüs ekseninde değil genel temizlik kuralları çerçevesinde anlatmaya gayret edin ve konuşmalarınızla çocuğun kendisini güvende hissetmesini sağlayın. Çocuklarımızın mutlak suretle güvende olduklarını duymaya ihtiyaçları var. Biz öğrencilerimize, tedbir amacıyla eğitime ara verdiğimizi anlattık. Velilerimizden ricam virüsü, çocukta bir travmaya dönüşmeyecek şekilde gündemlerine almalarıdır.” İfadeleri kullanıldı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir