Gündem

Son dakika! Belediye yolsuzlukla anılmıştı! Belediye Başkanı görevden alındı!

Son dakika: Son dönemlerde yolsuzluk soruşturmasında adı geçen Yalova Belediyesinde görevden alınmalar gerçekleşti. Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ve yolsuzluk yaptığı iddia edilen belediye başkan yardımcısı Halit Güleç, görevden alındı.

Yalova Belediyesi’nde muhasebe bölümünde çalışan ve yüklü miktarda parayı zimmetine geçirerek Reşat Elgin’in Denizli’de yakalanmasının ardından belediye için yolsuzluk soruşturması başlatıldı. soruşturma kapsamında, hakkında zimmet iddiası bulunan Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç, muhasebe çalışanı Reşat Elgin, Mali İşler Müdürü Şenay Reyhan Kaş, sekreter Bahar Taşkömür, paraların aktarıldığı iddia edilen paravan şirketin sahibi müteahhit Bekir Bilgi ve firma çalışanı Orhan Gedik tutuklanmış, muhasebe çalışanı S.Ö. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

İçişleri Bakanlığı açıklama yaptı

Tüm bu gelişmelerin ardından İçişleri Bakanlığınca yapılan açıklamada Yalova Belediye Başkanı Başkanı Vefa Salman ve tutuklu bulunun belediye başkan yardımcısı Halit Güleç’in görevden uzaklaştırıldığı duyuruldu.

Bakanlık açıklamasında, “Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ve şu an tutuklu olan Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç Anayasanın 127’nci maddesinin dördüncü fıkrası ile 5393 sayılı Belediye Kanununun 47′ nci maddesi gereğince geçici bir tedbir olarak İçişleri Bakanlığı’nca görevden uzaklaştırılmıştır.” İfadelerini kullandı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir