Genel

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan hayırsever vatandaşlardan derslik ve okul yapımı için bağış istedi!

Son dakika… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hayırseverlere seslendi. Erdoğan hayırsever vatandaşlardan yurt genelinde derslik ve okul yapımı için bağışta bulunmasını istedi. Van depremine ilişkin açıklamalar yapan Erdoğan “ Devlet ancak vatandaşın desteği ile böyle bir yükün altından kalkabilir. “ dedi.

Dün İran’da meydana gelen ve Van’da insanların ölümüne neden olan deprem hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yaptı. Erdoğan, “Dün 5,9 büyüklüğündeki depremde Van’da hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza mevladan rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum. Deprem bizi beklemiyor, afetlere hazırlık çalışmalarımızı hızlandırmalıyız. Devlet ancak vatandaşının desteği ile böyle bir yükün altından kalkabilir. Kentsel dönüşüm için kapısını çaldığımız vatandaşlarımız bize aynı şekilde cevap vermiyorlar.” dedi.

Derslik ve okul yapımı için çağrıda bulundu!

Deprem riski yüksek olan yerlerdeki okullara öncelik verilmesi gerektiğini söyleyen Erdoğan hayırsever vatandaşları yurt genelinde derslik ve okul yapımı için bağışta bulunmaya davet etti. Erdoğan açıklamasında “Vatandaşlarımıza çağrıda bulunmak istiyorum. İmkanı olan her vatandaşımız dilediği yerde ister derslik, ister okul şeklinde katkı ile bu kampanyaya dahil olabilir. Biz de bu hayır işini desteklere her türlü yardımı gösteriyoruz. Bu yardımların tamamı gelir vergisinden düşürülebiliyor. Okul ve yurtların inşasındaki tüm giderleri KDV’den muaf tuttuk.” İfadelerini kullandı.

Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir