Gündem

Son dakika haberi… PKK’nın 26 terör eylemini engellendi

Son dakika İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamada 2021 yılı başından itibaren PKK'nın 26 terör eylemini engellendiğini duyurdu.

Son dakika İçişleri Bakanı Süleyman Soylu PKK terör örgütüne yönelik yapılan operasyonlar hakkında açıklama yaptı. Bakan Soylu yaptığı açıklamada, “Yılbaşından bugüne kadar PKK’nın 26 terör eylemini engelledik. Hatta birisini de bu sabah engelledik.” dedi.

PKK’NIN 26 TERÖR EYLEMİ ENGELLENDİ

Bakan Soylu açıklamasının devamında, “Keza artık terör olayı olmasını beklemiyoruz. Olay sonrası değil, kesintisiz operasyon yapıyoruz. 2020’de 15 Temmuz’un en genç şehidi Halil İbrahim Yıldırım’ın anısına icra edilen ‘Yıldırım Operasyonları’ tamamlandıktan hemen sonra 11 Ocak’ta şehit Eren Bülbül’ün anısına başlatılan ‘Eren Operasyonları’ 11 ayrı bölgede devam ediyor. Tüm terör operasyonlarımızda yılbaşından bugüne kadar 121 PKK’lı teröristi etkisiz hale getirdik. Yine yılbaşından bugüne kadar PKK’nın 26 terör eylemini engelledik. Hatta birisini de bu sabah engelledik. 4 kişi örgüte katıldı. Bunun sadece 2’si yurt içinden 2’si Almanya’dan. Buna rağmen 35 kişi ikna yoluyla teslim oldu. 878 kilogram patlayıcı ele geçti, bunların 42 kilogramı plastik patlayıcı.” dedi.

Öte yandan İçişleri Bakanı Soylu açıklamasının devamı şöyle:

Yine yılbaşından beri 63 mayın ve EYP ile 167 el bombası ele geçirildi. Bu itibarla nasıl bir tehditle karşı karşıya olduğumuzun, en küçük bir gevşeklik göstersek ne olacağının, birilerinin benimsetmeye çalıştığı PKK/PYD’nin aslında ne olduğunun, bu verilerle bir kez daha görülmesi gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca yine PKK şemsiyesi altında olan aşırı sol terör örgütlerinin de yılbaşından bugüne kadar 3 elemanı etkisiz hale getirildi, 1 eylemi de engellendi. Onlara da fırsat, onlara da aman vermiyoruz. Bu örgütler daha ziyade kiralık katil örgütleridir. Parayı veren, bunlara eylem yaptırır. Genelde de sivilleri hedef alırlar, PKK’da aynısını yapar. Dolayısıyla bunları da yakından takip ettiğimizi ifade etmek isterim.”

İlgili Makaleler