Gündem

Son dakika ! İdlib’de 5 askerimiz şehit oldu!

İdlib’de gerginliği azatmak için bölgeye sevk edilen 5 askerimiz Rejim güçleri tarafından yoğun topçu ateşine maruz kalarak şehit oldu.

İdlib’in Kuzeyinde rejim güçleri tarafından yapılan yoğun topçu ateşi nedeniyle 5 askerimiz şehit olurken, 5 askerimiz de yaralandı. Bölgedeki gerginliği azaltmak için sevk edilen askerler için Milli Savunma Bakanlığı tarafından açıklama yapıldı.

İdlib'de 5 asker şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

“İdlib’de çatışmaları önlemek, hudut güvenliğimizi sağlamak, göçü ve insanlık dramını engellemek maksadıyla bölgeye takviye olarak gönderilen unsurlarımıza, Rejim tarafından 10 Şubat 2020 tarihinde yapılan yoğun topçu atışı neticesinde, 5 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 5 silah arkadaşımız yaralanmıştır.

Bölgede tespit edilen hedefler derhal ateş destek vasıtalarımızla yoğun şekilde ateş altına alınarak gerekli karşılık verilmiş, hedefler tahrip edilmiş ve şehitlerimizin kanı yerde bırakılmamıştır, bırakılmayacaktır. Gelişmeler yakından takip edilmekte ve gerekli tedbirler alınmaktadır.
Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için acil şifalar dileriz.”

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir