GündemPolitika

Son Dakika! Kabine Meclisi Haftalar Sonra Yarın Toplanacak! Hangi Kararlar Alınacak?

Bu haftaya ilişkin önemli bir gelişme yaşandı. Yapılan açıklamaya göre haftalar sonra yarın kabine toplantısı yapılacak. Toplantı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe’ de gerçekleşecek. Alınan bilgilere göre toplantının gündeminde vaka sayılarındaki artışa göre yeni koronavirüs tedbirlerinin alınıp alınmayacağı, fahiş fiyatla mücadelede atılacak adımlar, yeni yasama yılının yol haritası ve ABD’deki temaslar gibi önemli konular olacak.

Yasak Gelecek mi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında yarın gerçekleşecek olan kabine toplantısında ele alınacak ilk konu Ticaret Bakanlığı tarafından takibe alınan fahiş fiyatlar olacak. En yaygın şube ağına sahip 5 büyük market için müfettişler görevlendirilmişti. Konuya ilişkin yeni önlemler alınacak.

Koronavirüs ile mücadele konusu da masada olacak. Yüz yüze eğitim, artan vaka ve vefat sayılarıyla aşılama oranları ele alınacak. Yeni tedbirlerin alınıp alınmayacağı değerlendirilecek. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da bir sunum gerçekleştirecek.

Kabine toplantısında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Birleşmiş Milletler zirvesi ve Türkevi açılışı için gittiği ABD’deki temaslarıyla ilgili istişare ve değerlendirmelerini sunacak.

İlgili Makaleler