GündemKamu Haberleri

Son dakika kaymakam duyurdu! 13 kişi hastaneye kaldırıldı! Giriş Çıkışlar yasaklandı

Son dakika Sivas Şarkışla Kaymakamı Necati Aktan sosyal medya üzerinden 13 kişinin hastanede tedaviye alındığını 1 köye de giriş çıkışların yasaklandığını duyurdu.

Son dakika Türkiye’nin çeşitli noktalarından koronavirüs haberleri hızla gelmeye devam ediyor. Son olarak Sivas Şarkışla Kaymakamı Necati Aktan sosyal medya üzerinden 13 kişinin hastanede tedaviye alındığını 1 köye de giriş çıkışların yasaklandığını açıkladı.

SİVAS ŞARKIŞLA DA KORONAVİRÜS ALARMI

Sivas Şarkışla Kaymakamı Necati Aktan yaptığı açıklamada, “Uygulanan ilave tedbirlere rağmen ilçemizde vaka sayılarında büyük bir artış yaşanmakta. İlçemizde son verilere göre 87 aktif vaka var. Ayrıca Samankaya köyümüzü de karantina altına aldık. Kurallara uymadıkça normal hayatımıza dönmek mümkün görünmüyor.” dedi.

Öte yandan Kaymakamlığın internet sitesinde yapılan açıklama şöyle:

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında mart ayı başından itibaren uygulanmakta olan ilave tedbirlere rağmen ilçemizde vaka sayılarında büyük bir artış yaşanmaktadır.
İlçemizde, son verilere göre 87 aktif vaka vardır. Bunlardan 13 tanesi hastanede, geri kalanları evde tedavi altındadır.  Ayrıca 20.03.2021 tarih ve 2021/20 sayılı İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararımızla Samankaya köyünde vaka sayılarında yaşanan artış nedeniyle,  20.03.2021 tarihinden itibaren 10 gün süreyle karantina uygulamasına geçilmiş, köye giriş ve çıkışlar kapatılmıştır.
Hepimizin birbirimize karşı sorumlu olduğu bu zorlu süreçte, can sağlığının her şeyden daha önemli olduğu anlayışıyla, gerektiğinde karantina kararları alarak ilçemizde uygulaya devam edecek, denetim faaliyetlerimizi de sıklıkla ve kararlılıkla sürdüreceğiz.
Yaptığımız denetimlerde, kurallara aykırılıklarda ısrar, tekerrür, kuralların esaslı ihlali gibi suiistimal edici tutum ve davranışlarla karşılaşılması halinde gerekli idari işlemler ivedilikle yapılacaktır. Ayrıca kent güvenlik yönetim sistemleri ve kameralardan elde edilen görüntü kayıtlarından kurallara uymadığı, tedbirlere aykırı davrandığı tespit edilen vatandaşlarımıza gerekli yaptırımlar uygulanacaktır.
Salgınla mücadelede kalıcı başarının sağlanması için temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra hayatın her alanını kapsayacak şekilde belirlenen kurallara/tedbirlere ilçemizde bulunan tüm vatandaşlarımızın azami düzeyde uyması büyük önem taşımaktadır. Aldığımız tedbirlerin amacı salgınının ilçemizdeki yayılım hızını düşürmek ve vatandaşlarımızın sağlığına olumsuz etkilerini en aza indirmektir.

İlgili Makaleler