GündemKamu Haberleri

Son dakika koronavirüs risk haritası ile ilgili flaş gelişme! Kırmızı illere yeni iller katılacak

Son dakika koronavirüs salgınında her geçen gün vaka sayısı artarken koronavirüs risk haritası ile ilgili flaş gelişme yaşandı. Şuanda sayısı 17 olan kırmızı illere bugün yapılacak olan kabine toplantısı sonrasında yeni illerin katılacağı öğrenildi.

Koronavirüs risk haritası yayınlandığı günden beri yeni güncellemelerin ne zaman geleceği merak konusu oldu. Yeni güncelleme ile hangi illerin rengi değişeceği ve yeni kırmızı illerin hangi illerin olacağı araştırılırken bugün yapılacak Kabine toplantısında detaylar belli olacak.

KORONAVİRÜS RİSK HARİTASI DEĞİŞEBİLİR

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında kabine toplantısı, bugün saat 15.30’da Beştepe’de gerçekleştirilecek. Toplantının ana gündem maddesinin koronavirüsle mücadele oluşturacak. Son günlerde vaka sayılarındaki artış sonrası herkes tarafından merak edilen ‘kısıtlamaların artırılıp artırılmayacağı’ sorusu bugün cevap bulacak.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, toplantıda artan vaka sayıları, illerdeki son durum, risk haritası, yerli aşı çalışmaları ve alınabilecek tedbirlerle ilgili kapsamlı bir sunum yapacak. Toplantı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yapacağı açıklama ile koronavirüs risk haritasında değişiklik olması bekleniyor.

İSTANBUL, İZMİR VE ANKARA KORONAVİRÜS SON DURUM

13-19 Mart haftasında koronavirüs vaka sayısı her 100 bin kişide İstanbul’da 251,12, Ankara’da 107,99 İzmir’de 111,41 oldu.

EN ÇOK VAKA GÖRÜLEN İLLER

Haftalık verilere göre Samsun, Giresun, Sinop, Balıkesir ve Yalova 100 bin kişide en çok COVID-19 vakası görülen iller oldu.

EN AZ VAKA GÖRÜLEN İLLER

Haftalık verilere göre Şırnak, Siirt, Hakkari, Mardin ve Şanlıurfa 100 bin kişide en az koronavirüs vakası görülen iller oldu.

İlgili Makaleler