Gündem

Son Dakika: Milli Savunma Bakanlığı Açıkladı! Pençe-Kilit Operasyonunda 3 Asker Şehit Oldu!

Milli Savunma Bakanlığı devam eden Pençe-Kilit operasyonu hakkında bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamaya göre, bölgede teröristler ile yapılan çatışmada 3 asker şehit oldu, 4 askerde yaralandı. Teröristlerin düzenlediği saldırı sonunca 3 askerin şehit olmasının ardından havadan desteklenen kara operasyonlarına devam ediliyor.

Pençe Kilit Operasyonunda 3 Askerimiz Şehit Oldu

Milli Savunma Bakanlığı konu ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamaya göre, 24 Mayıs 2022 tarihinde, Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde, teröristler ile kahraman askerlerimiz arasında bir çatışma çıktı ve askerlerimizin üçü şehit oldu. Ayrıca dört kahraman askerimizin de yaralandığı ve acil olarak hastaneye sevk edildikleri açıklandı.

Askeri kaynaklardan alınan bilgilere göre, Zap, Avaşin ve Basyan bölgelerinde devam eden harekatta çatışmalar çıktı. Bu bölgedeki kara ve hava operasyonlarının yoğun bir biçimde devam ettiği bilgisi verildi. Pençe Kilit operasyonları Kuzey Irak bölgesinde devam ediyor.

Taziye Mesajı Yayımlandı

Milli Savunma Bakanlığı 3 askerin şehit ve 4 askerin yaralandığı bu üzücü olay sonrasında taziye mesajı yayımladı. Kahramanca şehit olan askerlerin kederli ailelerine başsağlığı ve sabır dilendi. Yaralanan yiğitler için ise acil şifalar dilendi. Operasyon kapsamında verilen bu kayıpların büyük bir üzüntü yarattığı söylendi.

Bakan ve Kuvvet Komutanları Sınır Bölgesine Gitti

Pençe Kilit operasyonu kapsamında terör örgütü mensuplarının hain saldırısı sonucunda 3 askerin şehit düşmesi üzerine bölgede hava kuvvetleri tarafından desteklenen kara operasyonlarının devam ettiği açıklandı. Yaşanan bu üzücü olayın ardından, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile birlikte Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Kara Kuvvetleri Komutanı Musa Avsever sınır bölgesine gittiği bilgisi paylaşıldı.

İlgili Makaleler