Gündem

Son Dakika ! NATO ‘nun 4. Maddesi Devreye Alındı

İdlib'deki saldırının ardından Türkiye'nin talebi üzerine NATO olağanüstü bir şekilde toplandı. Toplantının başlaması ile NATO 4. maddesi devreye alınmış oldu.

NATO İdlib’deki saldırının ardından Türkiye’nin talebi üzerine olağanüstü toplandı. Bu toplantının başlaması üzerine NATO’nun 4. maddesi devreye alınmış oldu.

Konu ile ilgili olarak Esed rejiminin, bölgede barışı tesis etmek için görev yapan Mehmetçiği hedef alması üzerine, Türkiye NATO’yu olağanüstü toplantıya çağırdı.

Söz konusu toplantı başladı ve 1 saat sürmesi ile toplantının ardından bir basın açıklaması düzenlenmesi beklenmektedir.

İdlib’de Türk askerlerine yönelik saldırıda 33 askerimiz şehit olurken 32 askerimiz de yaralanmıştı. Bunun ardından Rusya tarafından bir açıklama yapılarak Türkiye’nin koordinat paylaşmadığı, saldırıyı da Rus jetlerinin gerçekleştirmediği ifade edilmişti.

NATO Toplantısı Başladı
NATO Toplantısı Başladı

Bunun üzerine Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar bir açıklama yaparak Rusya’nın açıklamasını yalanladı. Bakan Akar koordinasyon paylaşımının yapıldığını ancak buna rağmen saldırının gerçekleştirildiğini belirtti.

Ayrıca Bakan Akar açıklamalarının devamında ilk saldırının ardından uyarı yapılmasına rağmen saldırının devam ettiği ve ambulansların dahi vurulduğunu belirtti.

Bu gelişmelerin ardından NATO toplantısı başladı. Bu toplantı hakkında herhangi bir gelişme olduğunda okuyucularımızı anlık olarak haberdar edeceğiz.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir