EkonomiGündem

Son dakika Tofaş üretimi durdurdu! Nedeni ise dikkat çekti

Son dakika Tofaş Türk Otomobil Fabrikası yarından itibaren 2 hafta süreyle üretim durdurma kararı aldığı açıklandı.

Son dakika Tofaş Türk Otomobil Fabrikası 19 Mart’ta mesai bitiminden sonra 2 hafta süreyle üretimi durdurma kararı aldığını duyurdu. 2 hafta süre ile üretimi durdurduğunu açıklayan Tofaş Türk Otomobil Fabrikası 5 Nisan 2021 tarihinde yeniden üretime başlayacak.

TOFAŞ 2 HAFTA ÜRETİMİ DURDURDU

Egea başta olmak üzere Doblo, Ducato, Fiorino gibi modelleri Türkiye’de üreten Tofaş Türk Otomobil Fabrikası  KAP’a yaptığı açıklamada, “Bünyesinde söz konusu mikroçiplerin kullanıldığı bazı parçaların yurtdışından tedarik ve teslimat süreçlerindeki aksamalar sebebiyle 19 Mart 2021 akşamı mesai bitiminden 5 Nisan 2021 tarihine kadar iki hafta süreyle fabrikamızda üretim faaliyetlerine ara verilecektir” denildi.

TOFAŞ DİĞER HİZMETLERİ DEVAM EDECEK

2 hafta süre ile üretim yapmayacak olan TOFAŞ üretime ara verilen süre içerisinde üretim tesislerinin bazı periyodik bakım çalışmaları yapacak. Öte yandan TOFAŞ üretim dışında kalan operasyonları faaliyetlerine devam edecek.

MİKROÇİP NEDİR?

Entegre devre, tümdevre, yonga, kırmık, çip, mikroçip ya da tümleşik devre, genellikle silikondan yapılmış yarı iletken maddeler ile tasarlanmış metal bir levha üzerine yerleştirilen elektronik devreler grubudur. Mikroçipler, her elektronik devre elemanı bağımsız olan ayrık devreleden daha küçük boyutludur

İlgili Makaleler