GündemSağlık

Son dakika Türkiye’de Korona Virüsü görüldü! Sağlık Bakanı Açıkladı

Son dakika Sağlık Bakanı açıkladı. Türkiye'de Korona Virüsü görüldü! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın dünyayı etkisi altına alan korona virüsü ile ilgili yaşanan son gelişmelere dair açıklama yapması bekleniyor. Öte yandan Hudut ve sağlık çalışanlarının izinleri ikinci bir emre kadar iptal edildi..

Dünyayı tehdit eden ve saran Korona virüsünde son dakika gelişmesi… Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Çin’in Wuhan kentinden başlayarak dünyayı etkisi altına alan korona virüsüyle ilgili yaşanan son gelişmelere dair açıklama yapması bekleniyor. Öte yandan Hudut ve sağlık çalışanlarının izinleri ikinci bir emre kadar iptal edildi.

Bir vatandaşımızın sonucu pozitif çıktı…

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, corona virüsü ile ilgili önemli açıklamalarda bulunuyor. Koca’nın açıklamalarından satır başları şöyle;

Türkiye olarak süreçte çok büyük başarı gösterdik. Komşu ülkeler Avrupa ülkeleri bizim aldığımız sıkı tedbirleri almadı. Küresel salgınların kaçınılmaz tarafları var.

Size üzücü ama korkutucu olmayan haberi bildirmek istiyorum. Corona virüs şüphesi olan vatandaşımızın test sonucu pozitif çıktı.Test sonucu pozitif çıkan hasta Türk vatandaşı bir erkek. Hastanın genel durumu iyi. Aile bireylerinin hepsi ve yakın çevresindeki tüm bireyler gözetim altındadır.

Hastanın virüsü, Avrupa teması üzerinden aldığı bilinmektedir. Dış dünyadan tamamen izole edilmiştir. Verilere göre tanı erken konmuştur, virüs bulaşmışsa bu çok sınırlıdır.

Corona virüs, alacağımız tedbirlerden güçlü değildir. Bir hasta topyekun risk değildir. Karantinaya alınmış bir hasta toplumu tehdit edemez.

Biz dünyayı uyarırken aynı zamanda hazırlandık. Bakanlığımız, tüm birimleriyle devletimiz koronavirüsle mücadelesini planladı.

Yurt dışına lütfen zorunlu olmadıkça çıkmayalım, Bakanlıkça bildirilen Corona virüsten korunma yollarına mutlaka uyalım. Vatandaşımızdan beklediğimiz, 14 gün ve 14 korunma kuralına uyarak bu mücadeleye güç vermesidir.

Risk somut, tedbirler basittir. Koronavirüs alacağımız tedbirlerden daha güçlü değildir.

Şimdi yapmamız gereken hayatımızı tedbirler doğrultusunda düzene sokmaktır. Bu küresel soruna karşı ulusal mücadele vereceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir