Gündem

Sonbahar Tedbirleri İle Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağı Geliyor ! Hangi İllerde Yasak Var?

Corona virüsü salgını kapsamında vaka sayıları her gün artıyor. Vaka sayılarının artması ile birlikte sonbahar tedbirleri gündeme geldi. Hafta sonu sokağa çıkma yasağı olabileceği belirtilirken hangi illerde hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacağı vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı.

Havaların soğumaya başlaması ile birlikte corona virüsünün bulaşma riski ve son zamanlarda artan vakalardan dolayı sonbahar tedbirleri gündeme geldi. Özellikle çocuklar ve kronik hastalığı olanlar için öncelikli risk taşıyan corona virüsü nedeniyle sokağa çıkma yasağı da gündeme geldi. A Haber’den Elif Saatçıoğlu’nun aktardıklarına göre hafta sonu sokağa çıkma yasağının olup olmayacağı merak konusu oldu.

SONBAHAR TEDBİRLERİ

Vaka sayılarındaki artış ile ilgili olarak sokağa çıkma yasakları da gündeme geldi. Corona virüsünün yayılmasını engellemek amacı ile alınabilecek olan tedbirler gündeme geldi. Bu doğrultuda özellikle corona virüsü vaka sayılarının yüksek olduğu illerde hayatı yavaşlatacak bazı tedbirlerin alınabileceği de konuşuluyor.

Konu ile ilgili olarak havaların soğumasıyla birlikte bulaşma riskinin artması nedeniyle bir dizi önlemler alınması planlanıyor. Toplantılarda ilköğretimin açık olması, kronik hastalığı olan çocukların uzaktan eğitim alması ve 8 ile 12. sınıfların okula gitmesine sıcak bakılıyor. Üniversitelerin açılması da şu anda gündemde yok.

HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Ayrıca sokağa çıkma kısıtlamalarının da Türkiye genelinde bölgesel olarak yapılabileceği üzerinde durulurken bu dönemde hayatı durdurmak yerine hareketliliği yavaşlatacak kararların alınması beklenmektedir. Bir ilimizde corona virüsü vaka sayısı yüksek ise o il için hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanabileceği belirtildi.

Ancak bu yasaklar ve bu tedbirlerin ne zaman geleceği, gelip gelmeyeceği konusunda henüz net bir açıklama yok. Bu tedbirler ve yasaklar kesinleştiğinde okuyucularımızla anlık olarak haberdar edeceğiz.

İlgili Makaleler