Gündem

Sosyal medyada “okullar tatil edildi” iddiası! MEB resmi açıklama yaptı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından corona virüs vakası tespit edildiği açıklaması yapıldı. Bu durum üzerine veliler, öğrenciler ve öğretmenler arasında "okullar tatil edilecek mi?" tartışmaları yaşanmaya başlandı. Tüm yaşanan gelişmelerin ardından, tüm okulların süresiz ve ücretsiz tatil edildiğine dair sosyal medyada bir resmi yazı dolaşmaya başladı. Konu hakkında MEB tarafından açıklama yapıldı.

Dünyaya yayılan ve Türkiye’de de ortaya çıkan corona virüs vakası sonrası eğitim ve öğretim kurumlarının tatil edilip edilmeyeceği tartışılmaya başlandı. Sosyal medyada resmi ve özel okul öncesi, ilk ve orta okul ile tüm liselerimiz ikinci bir talimata kadar süresiz ve ücretsiz tatil edildiğine dair dolaşıma giren bir resmi yazı, vatandaşların kafasının karışmasına neden oldu. Resmi yazıda “”Dünyada hızla yayılmakta olan ve aldığımız tüm tedbirlere rağmen yurdumuzda da ne yazık ki bir vakaya rastlanmış olduğundan ilgili bakanlıklarla yapmış olduğumuz müzakerelerle ve istişareler sonrasında Korona virüsün yayılmaması adına resmi ve özel okul öncesi, ilk ve orta okul ile tüm liselerimiz ikinci bir talimata kadar süresiz ve ücretsiz tatil edilmiştir.” İfadeleri kullanılmıştı.

Yazı tamamen asılsızdır

Durum üzerine Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu açıklama yaptı. MEB’e tarafından yayınlandığı iddia edilen yazının asılsız olduğunu belirten Aydoğdu konu hakkında hukuki sürecin başlatıldığını duyurdu. Hamza Aydoğdu tarafından twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada, “Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünde bu isimli bir daire başkanı yoktur. Yazı tamamen asılsızdır. Hukuki süreçte başlatılmıştır.” İfadeleri kullanıldı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir