Gündem

Sözcü Aksoy : Endişeye kapılan sığınmacılar batı sınırına doğru hareketlenmeye başladı!

Dün gece Türkiye mültecilere Avrupa kapılarını açma kararı vermişti. Bugün Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Hami Aksoy sığınmacılara ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Aksoy yaptığı açıklamada gelişmelerden endişeye kapılan bazı sığınmacı ve göçmenlerin batı sınırına doğru hareketlenmeye başladığını söyledi.

İdlib’de 33 askerimizi şehit olmasından sonra mültecilere ilişkin sorunlar tekrar gündeme geldi. Bugün Dışişleri Bakanlığı sözcüsünden ülkemizdeki sığınmacıların durumuna ilişkin açıklama geldi.

Gelişmeler sığınmacılar ve göçmenleri de etkiliyor

Sözcü Aksoy açıklamasında, “İdlip’te yaşanan ve yüzbinlerce insanın yerlerinden edilmesine neden olan son gelişmeler, ülkemiz üzerindeki mevcut göç baskısını daha da artırmıştır. Bu gelişmeler, halkımız ve dünya kamuoyu tarafından takip edilmektedir, ülkemizdeki sığınmacılar ve göçmenleri de derinden etkilemektedir. Nitekim gelişmelerden endişeye kapılan ülkemizdeki bazı sığınmacı ve göçmenler batı sınırlarımıza doğru hareketlenmeye başlamışlardır. Durumun kötüleşmesi halinde bu risk artarak devam edecektir. Dünyada en fazla mülteciye ev sahipliği yapan ülkemizin mülteciler ve sığınmacılara yönelik politikasında bir değişiklik yoktur.” ifadelerini kullandı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir