Sözleşmeli Personel Alım İlanları

100 Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı İçin İlan Yayımlandı

Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla yayımlanan personel alım ilanında alımların Fırat Üniversitesi Hastanesi ve Diş Hekimliği Fakültesine yapılacağı açıklandı.

KPSS B Grubu puan sıralaması esasına göre yapılacak olan sözleşmeli personeli alımları sağlık kadrolarına olacak. DPB’de ilan edilen personel alım ilanına dair bilinmesi gereken tüm ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz. 

100 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANI

KPSS’ye girmiş olan adayların başvuru yapabileceği sözleşmeli sağlık personeli alımları puan sıralaması üstünlüğüne göre yapılacak. 

Üniversite aşu pozisyonlardan personel alımı yapacak. Fizyonterapist, Hemşire (lisans mezunu) ve Sağlık Teknikerliği kadroları. Sağlık Teknikerli kadroları ise Radyoloji, Anestezi, Patoloji, Labaratuvar, Ağız ve Diş Sağlığı alanlarından olacak. 

Kadro Kontenjan Detayları

İLANA BAŞVURU KOŞULLARI NELER?

Fırat Üniversitesi Hastanesi tarafından yayımlanan personel alım ilanına başvuru yapacak adayların ilan metninde adaylara duyurulan şartlara haiz olmaları gerekiyor. O koşullar şunlar;

Türk Vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya muaf veya erteletmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, 657 sayılı kanunun 53. madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı bulunmamak, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak, 2018 KPSS (B gurubu) sınavına girmiş olmak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

BAŞVURU SÜRECİ VE İŞLEMLERİ

Söz konusu personel alım ilanı için başvuruda bulunmak isteyecek adaylar başvurularını ilan yayımlanmaya başladığından itibaren yapabilecekler. İlana son başvuru tarihi ise 22 Temmuz olarak açıklandı. Başvuru işlemleri şahsen Fırat Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına yapılacak. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir