Sözleşmeli Personel Alım İlanları

50, 55 KPSS İle ya da KPSS’siz DPB’de İlan Edilen Sözleşmeli Personel Alım İlanları

Devlet Personel Başkanlığı üzerinden yayımlanan sözleşmeli personel alım ilanları gün aşırı güncelleniyor. Nisan ayının sona haftasına girdiğimiz şu günlerde ise başvuru süreci sona eren personel alım ilanları yayından kaldırılırken personel alımı yapacağını ilan eden yeni kurumların ilanları adaylara duyuruldu. 

Nisan ayının son haftası itibariyle yayımlanan ve halen başvuru süreci devam eden bu personel alım ilanlarını siz okuyucularımıza aktarıyoruz. 

DPB PERSONEL ALIM İLANLARI

Devlet Personel Başkanlığı’nın web sayfası üzerinden adaylara duyurulan sözleşmeli personel alım ilanlarını yayımlayan kamu kurumları şunlar. 

Muş Özel İdaresi, Sayıştay Başkanlığı, Strateji ve Bütçe Başkanlığı, Ayvacık Belediye Başkanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı.

HANGİ KURUM HANGİ POZİSYONDA PERSONEL ALIYOR?

Sizlere aktardığımız kamu kurumları tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan kadro detaylarını aşağıda aktarıyoruz. 

Muş Özel İdaresi yayımladığı ilanında sözleşmeli mühendis ve mimar alımı yapacağını ilan etti. Sayıştay Başkanlığı ilgili birimlerinde görev vermek üzere sözleşmeli bilişim personeli alımı yapacak. Strateji ve Bütçe Başkanlığı da yayımladığı ilanında bilişim personeli pozisyonlarına personel ihtiyacı olduğunu duyurdu.

Ayvacık Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan sözleşmeli personel alım ilanında sözleşmeli Çevre Mühendisi alımı yapılacağı açıklandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı çeşitli branşlarda bilişim personeli alımı yapacak. Erciyes Üniversitesi’de bir ilan yayımlayarak sözleşmeli sağlık personeli alımı yapacağını ilan etti. Dışişleri Bakanlığı yurt dışında görevlendirmek üzere sözleşmeli sekreter alımı yapacağını açıkladı. 

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANLARINA BAŞVURU KOŞULLARI

Sözleşmeli personel alımı yapacak olan olan kamu kurumlarının yayımlandığı ilanlara başvuruda bulunacak adayların; Kamuilanlari.com olarak aşağıda paylaştığımız koşullara haiz olmaları isteniyor. 

Başvuru Koşulları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inde maddesinde belirtilen şartları taşımak. Kamu Haklarından mahrum olmamak, Alım yapılacak pozisyona göre belirlenen öğrenim şartına haiz olmak, Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak.  Varsa KPSS puan şartını sağlamak, 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Kurumların belirlediği yaş aralığında bulunmak.

İlanlara başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken diğer bir koşul ise; güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucunun olumlu olması. 

İLAN DETAYLARI

Yayımlanan personel alım ilanları ile ilgili tüm merak edilen sorulara aşağıda yer alan bağlantılar üzeriden ulaşabilirsiniz.

Muş İl Özel İdaresi sözleşmeli personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Sayıştay Başkanlığı sözleşmeli personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Cumhurbaşkanlığı sözleşmeli personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Kayseri Erciyes Üniversitesi personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Ayvacık Belediye Başkanlığı personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Dışişleri Bakanlığı personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Sözleşmeli Kamu Personeli İlanlarını yakından takip etmek için

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir