Sözleşmeli Personel Alım İlanları

50, 60 ve 70 KPSS Puanıyla Yayımlanan Sözleşmeli Personel Alım İlanları

Kamu kurumlarına Nisan ayı içerisinde sözleşmeli personel alımları yapılıyor. KPSS puan sıralaması esasına göre ve kuruma göre KPSS şartsız yapılan bu alımlarda farklı eğitim seviyelerinden mezun adayların başvuru yapabileceği pozisyonlar bulunuyor. 

HANGİ KURUMLARA SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI YAPILIYOR

Kamu kurumları tarafından yayımlanan sözleşmeli personel alım ilanları arasında yer alan ve KPSS puan sıralaması esasına göre alım yapacağını duyuran kurumların listesi. Sahil Güvenlik Komtanlığı, Karadeniz Teknik Üniversitesi ve Adli Tıp Kurumu. KPSS şartı olmadan yayımlanan personel alımı yapacağını ilan eden kurumlar arasında ise Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar, Çevre Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Enerji Bakanlığı 

HANGİ KURUMLAR KAÇ PERSONEL ALIMI YAPACAK?

Yukarıda yer alan kurumlar tarafından yayımlanan ilanlara dair kadro kontenjan bilgileri,

KPSS Puan Sıralaması Esasına Göre Yayımlanan İlanlar

KPSS puan sıralaması esasına göre Karadeniz Teknik Üniversitesi en az 50 KPSS puan şartıyla, Sahil Güvenlik Komutanlığı en az 60 KPSS puan şartıyla ve Adli Tıp Kurumu ise en az 70 KPSS puan şartıyla sözleşmeli personel alıyor. 

Karadeniz Teknik Üniversitesi İlanı

Karadeniz Teknik Üniversitesi yayımladığı bir ilan ile KPSS’ye girmiş olmak şartıyla (en az 50 KPSS Puanıyla) sözlşemeli sağlık personeli alımı yapacağını duyurdu. İlanda alımların yalnızca Hemşire Kadrosuna yapılacağı açıklandı. 

Sahil Güvenlik Komutanlığı İlanı

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yayımlanan sivil memur alım ilanına 60 KPSS puanıyla başvuru yapılabilecek. Alımlar Büro Personeli (Dava Takip), Büro Personeli (Mali Đşler), Tekniker (Elektrik Teknikeri), Tekniker (Bilgisayar Teknikeri), Tekniker (Harita Kadastro), Tekniker (Đnşaat), Tekniker (Video Montaj), Büro Personeli (Ambar), Büro Personel, Teknisyen (Bilgisayar/ Veri Bankası), Teknisyen (Elektrik), Teknisyen (Motor), Teknisyen (Elektronik), Teknisyen (Sıhhi Tesisat), Destek Personeli (Boyacı/ Badanacı), Destek Personeli (Hizmetli), Destek Personeli (Garson) kadrolarında yapılacak. 

Adli Tıp Kurum Kurumu İlanı

Adli Tıp Kurumu yayımladığı bir ilan ile 70 KPSS puan şartıyla çeşitli meslek gruplarından memur alımı yapacağını duyurdu. İlana göre kurum Kurum; Makine Mühendisi, Kimya Mühendisi, Diğer Teknik Hizmet Personeli (Kimyager), Hizmetli, Şoför, Biyolog, Laborant, Hemşire ve Sağlık Teknikeri.
alımı yapacak. 

KPSS ŞARTSIZ YAYIMLANAN İLANLAR

KPSS şartı olmadan yayımlanan sözleşmeli personel alım ilanlarına dair kadro kontenjan bilgileri.

YTB Personel Alım İlanı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar kurumu yayımladığı bir ilan ile sözleşmeli bilişim personeli alımı yapacağını duyurdu. Kurum alım yapacağı kadroyu Yazılım Uzmanı olarak açıkladı. 

Çevre Bakanlığı Personel Alım İlanı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yayımladığı ilanında sözleşmeli bilişim personeli alımı yapacağını açıkladı. Bakanlık ilanında alımların Yazılım Geliştirme Takım Lideri ve Çözüm Mimarı, Kıdemli Uygulama Geliştirme Uzmanı (.Net), Veri Tabanı Yönetimi Uzmanı (B Grubu), Kıdemli Sistem Uzmanı (B Grubu), Kıdemli Ağ Uzmanı (B Grubu), Uygulama Geliştirme Uzmanı (.NET), Uygulama Geliştirme Uzmanı (Java), Sistem Uzmanı (Unix ve Linux) pozisyonlarına olacağını duyurdu. 

Dışişleri Bakanlığı Personel Alım İlanı

Dışişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan sözleşmeli personel alım ilanına başvuru yapacak adaylar başvurularını Hukuk Müşavirliği kadrosu için yapacaklar. 

Enerji Bakanlığı Personel Alım İlanı

Enerji Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanında ise bakanlık sözleşmeli bilişim personeli pozisyonuna personel alımı yapacağını açıkladı. 

İLANLARA DAİR DETAYLAR

İlanlara dair başvuru süreci ve koşullarına dair detayları aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Karadeniz Teknik Üniversitesi sözleşmeli personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Sahil Güvenlik Komutanlığı personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

YTB sözleşmeli personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Enerji Bakanlığı sözleşmeli personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Dışişleri Bakanlığı sözleşmeli personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu Personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Çevre Bakanlığı Personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir