Sözleşmeli Personel Alım İlanları

50 KPSS İle Lise, Önlisans ve Lisans Mezunu Sözleşmeli Kamu Personeli Alım İlanı

Konya Teknik Üniversitesi Rektörlüğü kadrosunda eksik bulunan pozisyonlarda sözleşmeli personel alımı yapacağını ilan etti.

KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacak personel alımları 6 farklı kadroda olacak. Çeşiti öğrenim seviyesinden mezun adayların başvuruda bulunabileceği personel alımlarına dair detayları sizlere aktarıyoruz. 

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANI

Konya Teknik Üniversitesi’nin Resmi Gazete aracılığıyla yayımladığı sözleşmeli personel alım ilanında yer alan açık kadro detayları şu şekilde;

İlan metnine göre; 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. Maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek üzere yayımlanan ilan Büro Personeli, Destek Personeli, Mühendis, Programcı, Çözümleyici, Tekniker kadrolarına olacak. Her kadrodan bir personel alımı yapacak olan kurum destek personeli kadrosundan 2 personel alımı yapacak. 

İlan metninde yer alan kadrolarda ayrıca Mühendis, Çözümleyici, Büro Personeli kadroları lisans bölümlerinden; Programcı, Tekniker Büro Personeli (2 ilan) önlisans bölümlerinden ve destek personeli kadroları ise lise düzeyinden olacak. 

Kadro Bölüm Detayları ve Özel Şartlar

BAŞVURU ŞARTLARI

Kamu kurumlarında sözleşmeli personel olarak istihdam edilmek isteyen vatandaşlar bazı başvuru koşullarını sağlamak zorunlarda. 

Konya Teknik Üniversitesi içinde geçerli olan bu başvuru koşulları genel ve özel şartlardan oluşuyor. Yukarıda belirttiğimiz özel şartları sağlayan vatandaşlar genel şartları da sağlamaları durumunda personel alım ilanı için başvuruda bulunabilecekler. 

İlanlara Kimler Başvuru Yapabilir?

Söz konusu ilan için talep edilen genel koşullar maddeler halinde şu şekilde;

İlan için ilk  genel başvuru şartı adayların; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmaları.

Bu şartın yanında adaylar ayrıca kamu haklarından mahrum bulunmamak, Erkek adayların askerlikle ilişkisi bulunmaması (askerliğini yapmış veya tecil ettirmiş olmak), 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, şartlarını sağlamak zorundalar.

Adayların ayrıca güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılması sonucunda atamaya engel durumu bulunmamaları ve herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmaları gerekiyor. 

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Söz konusu ilan için başvuruda bulunacak olan vatandaşlar başvurularını ilanın yayımlanmasının ardından (17 Eylül 2019) 15 gün içinde yapabilecekler. Başvurular kurumun ilgili birimlerine evrak teslim edilmesi ile yapılacak. 

Başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir