Sözleşmeli Personel Alım İlanları

50 KPSS Puan Şartıyla Lise, Önlisans ve Lisans Mezunu Sözleşmeli Personel İlanı

Samsun Üniversitesi sözleşmeli personel alım ilanı yayımladı. KPSS’ye girmiş olmak şartıyla yani en az 50 KPSS ile başvuru yapılacak sözleşmeli personel alım ilanında alımların KPSS B Grubu puan sıralaması esasına göre olacağı duyuruldu. 

Söz konusu ilan metninde yer alan açık kadrolar

İlana başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken başvuru şartları 

İlan için talep edilen başvuru evrakları ve başvuru işlemleri

Yukarıda yer alan konu başlıklarını tüm detayları ile sizlerle paylaşıyoruz. İşte Samsun Üniversitesi sözleşmeli personel alım ilanı. 

50 KPSS İLE SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANI

Yayımlanan sözleşmeli personel alım ilanında çok çeşitli branşlarda personel alımı yapılacağı açıklandı. Kadro kontenjan detaylarına göre 20’den fazla fazla branşta personel alımı yapacak olan kurum toplamda 27 sözleşmeli personel istihdamı yapacak. Alımlar yer alan kadrolar ise şu şekilde;

* Büro Personeli: Lise, Önlisans ve Lisans Mezunu çeşitli branşlarda.

* Destek Personeli: Lise, Önlisans ve Lisans Mezunu farklı meslke gruplarında

BAŞVURU KOŞULLARI NELER?

Yayımlanan sözleşmeli personel alım ilanına başvuru yapacak adaylar başvurularını belirli koşullara göre yapacaklar. Adaylar başvurularını yapmadan önce talep edilen, KPSS ve diğer mesleki özellikleri sağlamak zorundalar. 

Samsun Üniversitesi tarafından ilan edilen o başvuru şartları şu şekilde;

1 – 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.

2 – 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile çalışmaya ve görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı ile engeli bulunmamak.

3 – Erkek adayların askerlikle ilişkisi bulunmaması (askerliğini yapmış veya tecil ettirmiş olmak).

4 – Son 1 (bir) yıl içerisinde sözleşmeli personel olarak istihdam edilenlerden, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmemiş olması veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmesini tek taraflı feshetmemiş olmak.

5 – Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak. 6 – Daha önceden herhangi bir kurumda çalışırken iş akdi fesih edilenlerle, kendi isteği ile görevinden istifa edenlerin müracaatları kabul edilmeyecektir.

Alımlara başvurular 2018 KPSS B Grubu esasına göre yapılacaktır.

BAŞVURU İŞLEMLERİ VE SÜRECİ

İlan için talep edilen sözleşmeli personel alımları için başvuru yapacak adaylar başvurularını 11 Eylül tarihine kadar yapacaklar. Bu tarihe kadar adaylar ilan metninde yer alan başvuru evraklarını kuruma teslim edecekler. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir