Sözleşmeli Personel Alım İlanları

60 ve 70 KPSS Puanıyla 65 Sözleşmeli Sivil Memur Alım İlanı Yayımlandı

Sahil Güvenlik Komutanlığı, Resmi Gazete üzerinden yayımladığı bir duyuru ile sözleşmeli kamu personeli alımı yapacağını ilan etti. 

2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı puan sıralaması esasına göre yapılacak sözleşmeli memur alımı Sahil Güvenlik Komutanlığı merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere gerçekleştirilecek.

Söz konusu sözleşmeli memur alım ilanında yer alan kadro kontenjan detayları şu şekilde,

SİVİL MEMUR ALIMI YAPILIYOR

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yayımlanan sözleşmeli personel alım ilanına göre kurum toplam 65 memur alımı yapacak. 

Bu alımlarda hem 60 KPSS puanıyla hemde 70 KPSS puanıyla başvuru yapılacak açık kadrolar bulunuyor. İlan metinlerinde ayrıca lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar için çeşitli kadrolarda personel alımları yapılacağı dai bildirildi.

Kadro Kontenyan Detayları

Sahil Güvenlik Komutanlığı merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere gerçekleştirilecek alımlarda adayların başvuru yapabilecekleri açık kadrolar şu şekilde sıralandı. 

Büro Personeli (Disiplin Đşlemleri), Tekniker (ElektrikTeknikeri), Tekniker (Elektronik), Tekniker (Tekstil), Büro Personeli (Mal Sorumlusu), Büro Personeli, Teknisyen (Bilgisayar), Teknisyen (Elektrik), Teknisyen (Sıhhi Tesisat ve İklimlendirme), Teknisyen (Bakım Onarım), Destek Personeli (Hizmetli), DestekPersoneli(Garson), Destek Personeli (Berber),

Kadrolar Görsel Gösterim

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yayımlanan sözleşmeli personel alım ilanı başvuru kılavuzunda, ilana başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken tüm koşullar ayrıntılı bir şekilde adaylara duyuruldu. 

İlan metinlerinde yer alan bu koşullar ve detaylar madde madde şu şekilde,

Öncelikle adayların sağlamaları gereken ilk koşul; ”657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartlara sahip olmak.” şartı. 

Bu şartın dışında adayların ilan edilen pozisyon unvanları için mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak ilgili puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS notunu almış olmak.

Yaş Şartı: Başvuru bitiş tarihi itibarıyla düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 18 yaşını tamamlamış (02 Eylül 2001 ve daha önce doğanlar başvurabilir.) 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak (01 Ocak 1984 ve daha sonra doğanlar başvurabilir.).

Askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak. f. Đlan edilen pozisyon unvanının hizasında belirtilen niteliklere sahip olmak.

BAŞVURU İŞLEMLERİ NASIL YAPILACAK?

İlan edilen sözleşmeli personel alımı için gerekli koşulları sağlayan adaylar başvurularını 19 Ağustos ile 2 Eylül tarihleri arasında yapacaklar. Başvurular Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın internet sayfasında yer alan başvuru alanına e-Devlet ile giriş yapılmak suretiyle elektronik olarak yapılacak. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir