Sözleşmeli Personel Alım İlanları

81 İl İçin 500 Kütüphaneci Duyurusu Yayımlandı: Şehir Şehir Sıralı Liste, KPSS ve Öğrenim Şartı

Kültür ve Turizm Bakanlığı 500 Kütüphaneci alımı için ilan yayımlandı. Bakanlık tarafından yayımlanan ilanda bu kadro için başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken tüm koşullar ile bilmeleri gereken tüm detaylar aktarıldı. 

Bakanlık tarafınan yayımlanan ilanda yer alan tüm o koşullar şu şekilde;

500 KÜTÜPHANECİ ALIMI

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yayımlanan ilana göre Kütüphaneci alımları bakanlığın taşra teşkilatlarına yapılacak. 

Alımlar ÖSYM tarafından gerçekleştirilen 2018 KPSS puanıyla yapılacak. Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olan adayların başvuru yapabileceği ilana ilişkin tüm ayrıntılar sizlerle. 

500 KÜTÜPHANECİ ALIMI YAPILACAK ŞEHİRLER

Kütüphaneci alımları her şehre yapılacak. Her şehir için kontenjanın bulunduğu alımlarda yer alan sıralı tablo ise şu şekilde;

İl İl Sıralı Liste (A-E)

Adana (7), Adıyaman (5), Afyonkarahisar (6), Ağrı (6), Aksaray (4), Amasya (4), Ankara (12), Antalya (8), Ardahan (3), Artvin (5), Aydın (7), Balıkesir (7), Bartın (3), Batman (7), Bayburt (3), Bilecik (5), Bingöl (5), Bitlis (7), Bolu (4), Burdur (8), Bursa (5), Çanakkale (6), Çankırı (5), Çorum (6), Denizli (7), Diyarbakır (7), Düzce (5), Edirne (4), Elazığ (6), Erzincan (5), Erzurum(10), Eskişehir (6),

İl İl Sıralı Liste (G-M)

Gaziantep(9), Giresun (4), Gümüşhane (4), Hakkari (3), Hatay (7), Iğdır (3), Isparta (7), İstanbul (16), İzmir (11), Kahramanmaraş (6), Karabük (4), Karaman (4), Kars (4), Kastamonu (8), Kayseri (7), Kırıkkale (5), Kırklareli (7), Kırşehir(5), Kilis (4), Kocaeli (6), Konya (13), Kütahya (8), Malatya (8), Manisa (8), Mardin (6), Mersin (9), Muğla (4), Muş (6),

İl İl Sıralı Liste (N-Z)

Nevşehir (8), Niğde (6), Ordu (6), Osmaniye (4), Rize (4), Sakarya (5), Samsun (9), Siirt (5), Sinop (4), Sivas (9), Şanlıurfa (8), Şırnak (4), Tekirdağ (9), Tokat (8), Trabzon (7), Tunceli (4), Uşak (6), Van (6), Yalova (4), Yozgat (6), Zonguldak (4).

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Söz konusu personel alım ilanı için adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan şartları sağlamalılar. 

O koşullar; Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olmak, erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak, görevine engel sağlık sorunu olmamak, güvenlik soruşturması sonucu olumlu olmak. 

Özel Koşullar

KPSS Şartı: Adayların KPSS’den en az 70 puan almış olmaları gerekiyor. 

Öğrenim Şartı: Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren; bilgi ve belge yönetimi, kütüphanecilik, arşivcilik, dokümantasyon ve enformasyon programlarının herhangi birinden mezun olmak. 

BAŞVURU SÜRECİ

Söz konusu personel alım ilanına başvurular 25 Eylül’de başlayacak. İlana son başvuru tarihi 9 Ekim olarak açıklandı. Bu süreç içinde adaylar başvurularını elektronik olarak yapacaklar. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir