Sözleşmeli Personel Alım İlanları

Adalet Bakanlığı 12 Bin 437 Kişilik İlan İçin Son Gün: Zabıt ve İcra Katibi, Mübaşir, İKM, Memur

Adalet Bakanlığı ve Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesine yapılan personel alımı sona eriyor. Temmuz ayının başında başlayan başvuru süreci 16 Temmuz tarihinde sona erecek. 

Adaylar başvurularını en geç 16 Temmuz günü yapacaklar. Başvruruların nasıl yapılacağından kadro detaylarına bilinmesi gereken tüm konu başlıklarını haberimizde hatırlatıyoruz. İşte 12 bin 437 kişilik personel alım ilanı ve detayları.

ADALET BAKANLIĞI 2019 YILI PERSONEL ALIMI

Adalet Bakanlığı’nın 2019 yılı personel alım ilanı 5 farklı alım ilanı ile adaylara duyuruldu. Bu ilanların 4’ü için süreç bitiyor. Cezaevleri ve Adliyeler bünyesine yapılacak olan bu alım ilarında yer alan açık kadrolar ve bu kadrolara yapılacak personel alım sayısı şu şekilde;

1-) Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü: 6 bin 126 infaz koruma memuru. 247 ceza infaz kurumu katibi, 91 hemşire, 84 teknisyen, 169 şoför, 24 aşçı ve 2 kaloriferci.

2-) Adalet Bakanlığı İcra Dairesi Başkanlığı: 1099 İcra Katibi – İcra Büro Memuru.

3-) Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü: Psikolog kadrosu için 108, Sosyal Çalışmacı kadrosu için 24, Öğretmen kadrosu için 36, Veteriner kadrosu için ise 3 personel alımı.

4-) Adalet Bakanlığı Adliyeler ve Diğer Birimler:  3.071 sözleşmeli zabıt katibi,1.169 sözleşmeli mübaşir, 96 sözleşmeli şoför, 58 sözleşmeli teknisyen, ve 30 sözleşmeli aşçı.

BAŞVURU KOŞULLARINA GENEL BAKIŞ

Haberimizin başında belirttiğimiz gibi bu alımlar için yayımlanan ilanlar farklı farklı duyurular ile adaylarla paylaşıldı. Bu duyuruların her birinde alım yapılacak kadro için detaylar ve o kadroya özel başvuru şartları bulunmakta. Bu çerçevede adayların haberimizin altında yer alan bağlantılar üzerinden ilanlara ulaşması ve özel koşulları incelemesi gerekiyor. 

Adalet Bakanlığı 2019 yılı personel alımlarında adaylardan talep edilen genel şartlar ise şu şekilde;

* Türk Vatandaşı olmak,

* Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

* En az lise mezunu olmak (ilanlarda önlisans ve lisans mezunları için de alımlar bulunurken bölüm şartı ile ilan edilmiş alımlarda var)

* Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak,(lisans, önlisans ve ortaöğretim mezunları için 1 Ocak 1983 ve sonra doğumlu olanlar), İnfaz Koruma Memuru için yaş şartı 30.

* KPSS’ye girmiş olmak ve ilgili KPSS puan türünden en az 70 almış olmak.

* Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağma gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

* 657 sayılı Kanunun 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahküm olmamak, 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

Bu şartların dışında adayların ayrıca güvenlik soruşturma ve arşiv araştırma sonuçlarının olumlu olması gerekiyor. 

İLANLARA DAİR TÜM BİLGİLER

Söz konusu personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden her detaya ulaşabilirler. 

CTE İnfaz Koruma Memuru, İcra İnfaz Kurumu Katibi, Hemşire Teknisyen alımı için TIKLAYINIZ

Adliyelere Zabıt Katibi, Mübaşir ve diğer Memur alımları için TIKLAYINIZ

İcra Katibi alımı için TIKLAYINIZ

Psikolog, Öğretmen, Sosyal çalışmacı alımları için TIKLAYINIZ

Kamu Personeli Alım İlanlarını Tüm Detayları İle Takip Etmek İçin Bizleri Takip Edin

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir