Sözleşmeli Personel Alım İlanları

Adalet Bakanlığı En Az Lise Mezunu İnfaz Koruma Memuru ve Şoför Alımı Yapıyor

Adalet Bakanlığı’na bağlı olarak faaliyet gösteren kurumlardan bir tanesi de Adli Tıp Kurumu. 

Kurum 2019 yılı personel alımı kapsamında yayımladığı personel alım duyurusunda çeşitli pozisyonlar için alım yapacağını ilan etti. Kamuilanlari.com olarak ATK tarafından yayımlanan memur alım ilanında yer alan bu kadroları sizlere aktarıyoruz. 

ADLİ TIP KURUMU İKM  VE ŞOFÖR ALIMI

Adli Tıp Kurumu tarafından yayımlanan personel alım ilanında yer alan duyuruya göre kurum toplam 57 sözleşmeli memur alımı gerçekleştirecek. 

Bu alımların bir bölümü İnfaz Koruma Memuru bir bölümü ise Destek Personeli (Şoför) kadrosuna gerçekleştirilecek. Bu çerçevede bu kadrolar için yayımlanan personel alım ilanına göre;

İnfaz Koruma Memuru

Adli Tıp Kurumu tarafından yayımlanan personel alım ilanında bu kadroya 3 personel alımı yapılacağı ilan edildi. Bu kadro için başvuru yapacak adaylar için belirtilen ilk özel koşul kadın olmak. Sadece kadın adayların başvuru yapabileceği İKM alımları kurumun İstanbul Taşra’da bulunan teşkilat birimlerine yapılacak. Alımlar için talep edilen özel koşullar şunlar;

a) Yapılacak sınavın son başvuru tarihi olan 06.09.2019 itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmak, merkezî sınavın (KPSS -2018) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 30 yaşını bitirmemiş olmak.(01 Ocak 1988 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)

b) 160 cm. ‘den kısa boylu olmamak,

c) Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla, 17’den az olmamak, (Örneğin; 170 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 70+13=83’ten fazla, 70 -17=53’ten az olmaması gerekmektedir.)

d) En az Lise Mezunu olmak

e) 2018 KPSS’den en az 70 puan almış olmak

Destek Personeli (Şoför) 

Bu kadro için yayımlanan personel alım ilanında ise alımların 3 farklı ilde olacağı ilan edildi. Ankara Adli Tıp Grup Başkanlığı, Antalya Adli Tıp Grup Başkanlığı, İzmir Adli Tıp Grup Başkanlığı birimlerinde görevlendirilecek alımlarda toplam 3 personel istihdam edilecek. 

Sadece lise mezunu adayların başvuru yapabileceği kadro için talep edilen özel koşullar ise liste halinde şu şekilde;

* E sınıfı sürücü belgesine sahip olmak (ya da Karayolları Trafik Yönetmeliğinde 17/04/2015 tarihli ve 29329 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan değişiklik ile 01 Ocak 2016 tarihi itibarıyla yeni tip D sınıfı sürücü belgesine sahip olmak)

* Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak.

* KPSS’den en az 70 puan almış olmak.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Adalet Bakanlığı ATK İnfaz Koruma Memuru (İKM) ve Destek Personeli (Şoför) alımı için adaylar 26 Ağustos-6 Eylül tarihleri arasında başvuru yapacaklar. Başvurular kurumun internet sitesi üzerinden elektronik olarak tamamlanacak.

Şoför ve İKM alımı için yayımlanan ilan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir