Sözleşmeli Personel Alım İlanları

Adalet Bakanlığı’ndan Yeni Bir İlan: Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı Yapıyor

Adalet Bakanlığı 2019 yılı personel alımı planlaması kapsamında yeni ilan yayımladı.Adalet Bakanlığ’nın Resmi Gazete üzerinden yayımladığı duyurusunda sözleşmeli kamu personeli alımı yapılacağı bildirildi. 

KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacak sözleşmeli personel alım ilanında yer alan açık kadrolar mühendis alanından oldu. 

Bu çerçevede söz konusu ilanlara dair bilinmesi gereken kadro kontenjan başvuru şartı ve başvuru işlemleri ile ilgili detayları Kamu İlanları aracılığıyla sizlerle. 

SÖZLEŞMELİ KAMU PERSONELİ ALIMI

Adalet Bakanlığı’nca yayımlanan personel alım ilanında söz konusu istihdamın 2018-KPSS (B grubu) puan sırasına konulmak kaydıyla yapılacağı duyuruldu. Bu çerçevede Mühendis alımı yapacağını ilan eden bakanlık toplam 29 kişi alacak. 

Alımlara ilişkin kadro kontenjan dağılımı ise şu şekilde;

Harita Mühendisi kadrosu için açıklanan kontenjan sayısı: 1

İnşaat kadrosu için açıklanan kontenjan sayısı: 8

Makine kadrosu için açıklanan kontenjan sayısı: 8

Elektrik Elektronik kadrosu için açıklanan kontenjan sayısı: 5

Elektrik kadrosu için açıklanan kontenjan sayısı: 3

Elektronik kadrosu için açıklanan kontenjan sayısı: 2

Jeoloji kadrosu için açıklanan kontenjan sayısı: 1

Çevre kadrosu için açıklanan kontenjan sayısı: 1

BAŞVURU ŞARTLARI

İlan edilen Mühendis kadrosu için adayların sağlamaları gereken KPSS, öğrenim ve mesleki şartlar bulunuyor. Bakanlığı ilan metninde yer alan o şartlar şunlar;

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak; Bu koşullar ortak olup Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, askerlikle ilişiğinin olmaması, talep edilen yaş şartının sağlanması, görevine engel sağlık sorunu olmamak gibi koşullardan oluşuyor. 

Bu şartın yanında adayların güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucunun olumlu olması isteniyor.

KPSS Şartı:

Bakanlık ilanlara başvuru yapılabilmesi için adayların 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP3 puan türünden 70 ve daha yukarı puan almış olmaları gerektiğini ifade etti.

Öğrenim Şartı: 

Son başvuru tarihi itibarıyla ilan edilen unvan/branşlarda Yükseköğretim kurumlarının ilgili mühendislik bölümlerinin birinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu’nca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Adalet Bakanlığı Mühendis alım ilanı için adaylar başvurularını 13 Eylül tarihinde yapmaya başlayacaklar. Başvurular 7 Ekim tarihine kadar devam edecek. Başvurular Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Merkez Teşkilât Şube Müdürlüğü Bakanlıklar/ANKARA adresine şahsen veya posta yolu ile yapılacak. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir