Sözleşmeli Personel Alım İlanları

Adalet Bakanlığı’ndan Yeni İlan: 60 KPSS Puanıyla Sözleşmeli Personel Alıyor

Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanında alımların Bakanlığın Merkez Teşkilatı Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü bünyesine yapılacağı duyuruldu.

KPSS B Grubu puan esasına göre yapılacak olan personel alımlarına dair kadro ve başvuru detayları şu şekilde.

ADALET BAKANLIĞI’NDAN YENİ İLAN

Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanında alımların tek bir kadrodan olacağı bildirildi. Bu kapsamda yapılacak personel alımları iki gruptan olacak. Alımlar Çözümlüyeci pozisyonuna yapılacak; bu kadro için birinci gruptan 10 personel alımı, ikinci gruptan ise 7 personel alımı gerçekleştirilecek. 

Bakanlık bu kadrolar için yapılacak başvurularda toplam 170 adayın sözlü sınava çağrılacağını duyurdu. 

YENİ İLAN İÇİN BAŞVURU ŞARTLARI

Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan yeni personel alım ilanında sağlanması gereken KPSS, Öğrenim, YDS ve Diğer şartlar tüm detayları ile paylaşıldı. 

Genel Koşullar

İlan metninde her devlet kurumunun personel alım ilanında olduğu gibi genel başvuru şartlarının sağlanması istendi. Bu başvuru şartları 657 sayılı devlet memurları kanununun 48’inci maddesinde yer alan koşulları sağlamak. Java Programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgeleme, en az bir yıl Bilgi İşlem Merkezlerinde Programcı olarak çalıştığını belgelemek. 

KPSS Şartı

İlana başvurular için adayların KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmaları isteniyor. 

YDS Şartı

Çözümleyici kadrosu için YDS’den en az D seviyesinden puan alınmış olması isteniyor.

Öğrenim Şartı

İlana başvuru yapacak adayların en lisans mezunu olmaları isteniyor. Burada ise bölüm şartı bulunmakta. Çözümleyici kadrosu için başvuru yapabilecek lisans bölümleri:

Bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği bölümlerinden ya da fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

İlan metninde yer alan genel ve özel başvuru şartlarını sağlayan adalar alımlar için başvuruda bulunabilecekler. Başvurular iki farklı yöntemle yapılabilecek. Bu yöntemlerin ilki başvuru formunda yer alan başvuru evraklarının şahsen kuruma teslim edilmesi şeklinde olacak. Diğer bir başvuru yöntemi ise başvuru evraklarının son başvuru tarihinden önce kuruma ulaşmak şartıyla posta ile başvuru yapmak.

İlana dair tüm ayrıntılar için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir