Sözleşmeli Personel Alım İlanları

Adli Tıp Kurumu 71 Memur, Hizmetli, Şoför ve Sağlık Personeli Alım İlanı Yayımladı

Adli Tıp Kurumu, Devlet Personel Başkanlığı (DPB) üzerinden 2019 yılı sözleşmeli personel alımı yapacağını ilan etti. 

Çeşitli kadrolarda ve farklı eğitim seviyelerinden mezun adayların başvuru yapabileceği memur alım ilanına KPSS’den en az 70 puan almış adaylar başvuru yapabilecek. 

Adli Tıp Kurumu tarafından yayımlanan personel alım ilanı detayları şu şekilde,

ALIM YAPILACAK KADRO DETAYLARI

Adli Tıp Kurumu yayımladığı personel alım ilanında aşağıda yer alan kadro ve kontenjanlarda memur alımı yapacağını ilan etti. 

Kurum; 7 Makine Mühendisi, 2 Kimya Mühendisi, 13 Diğer Teknik Hizmet Personeli (Kimyager), 7 Hizmetli, 3 Şoför, 9 Biyolog, 8 Laborant, 4 Hemşire ve 18 Sağlık Teknikeri.

BAŞVURU KOŞULLARI

DPB üzerinden yayımlanan sözleşmeli personel alım ilanına başvuru yapacak adaylar başvurularını yapmadan önce ilan metninde yer alan başvuru şartlarını sağlamaları gerekiyor. 

Adayların DMK’da yer alan genel başvuru koşullarının yanı sıra, öğrenim, KPSS, yaş ve diğer koşullara da haiz olmaları isteniyor. 

Bu kapsamda ilan metninde yer alan başvuru şartlarını Kamu İlanları olarak sizlere aşağıda madde madde açıklıyoruz. 

Başvuru Şartları;

a)Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

b)Son başvuru günü olan 5 Nisan 2019 tarihinde 657 sayılı Kanunun 40’ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezî sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak. ( 01 Ocak 1983 ve sonrası doğumlular müracaat edebilecektir.)

c)Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

ç) 657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkûm olmamak,

d)657 sayılı Kanunun 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

e)Kamu haklarından mahrum olmamak,

f)Son müracaat tarihi itibarıyla istihdam edilecek sözleşmeli personel pozisyonu için gerekli öğrenim niteliğini taşıyor olmak.

g)Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.

KPSS Şartı

Adli Tıp Kurumu Başkanlığınca yapılacak sözlü sınavlara 2018 yılı KPSS’ye giren ve her pozisyon için aranan puan türünden en az 70 puan alan adaylar başvurabilecektir.

BAŞVURULAR NE ZAMAN VE NASIL YAPILACAK?

Adli Tıp Kurumu sözleşmeli memur alım ilanı başvuruları kurumun internet sitesi üzerinden yapılacak. Başvurular ilan metninde yer alan evrakların sisteme internet üzerinden yüklenmesi suretiyle yapılacak. Başvuru süreci ise 25 Mart tarihinde başlayacak ve 5 Nisan tarihine kadar devam edecek. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

Sözleşmeli Personel alım haberlerinden anında haberdar olmak için

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir