Sözleşmeli Personel Alım İlanları

Aile Bakanlığı 80 Sözleşmeli Avukat Alım İlanı Yayımladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı taşra teşkilatında görevlendirmek üzere sözleşmeli avukat alımı yapacağını ilan etti. İlana göre 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında görevlendirilmek üzere bakanlık bünyesine 80 avukat alımı gerçekleştirilecek. Alımlar sözleşmeli pozisyonlara yapılacak ve sözlü sınavdan başarılı olan adayların atamaları yapılacak. 

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 80 sözleşmeli Avukat alım ilanı için belirlenen başvuru koşulları.

657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, Son müracaat tarihi itibariyle Hukuk Fakültesinden mezun olmak ve Avukatlık ruhsatına sahip olmak, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak, d) 65 yaşını bitirmemiş olmak.

Bakanlık tarafından yayımlanan koşullar arasında ayrıca şu madde yer alıyor.

657 sayılı Kanunun 4/B maddesi kapsamında sözleşmeli personel pozisyonunda görev yapmakta iken, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmeleri feshedilen veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedenler için, fesih tarihinden itibaren bir yıllık süreyi doldurmuş olmak.

Aile Bakanlığı duyurusunda ayrıca söz konusu alımlar için özel koşulların daha sonra açıklanacağını bildirdi. 

BAŞVURU SÜRECİ

Aile Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanına başvurular 4 Şubat tarihi itibariyle başlayacak ve 12 Şubat tarihi itibariyle sona erecek. İlana başvurular, başvuru formunun doldurulması ve evrakların bakanlığın ilgili birimlerine ulaştırılması suretiyle yapılacak. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

Bakanlıkların alım ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir