Sözleşmeli Personel Alım İlanları

Avrupa Birliği Daimi Temsilciliğine En Az Lise Mezunu Personel Alımı Yapılacak

Dışişleri Bakanlığı, DPB üzerinden adaylara duyurduğu bir ilan ile Avrupa Birliği Daimi Temsilciliğine sözleşmeli sekreter alımı yapılacağını açıkladı. 

KPSS puan şartının yer almadığı ilana en az lise mezunu adaylar başvuru yapabilecek. İlan metninde yer alan başvuru şartlarına göre en dikkat çekici koşul adaylardan talep edilen yabancı dil şartı.

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI SEKRETER ALIM İLANI

Dışişleri Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı’nda yayımladığı personel alım ilanında adaylardan aşağıda yer alan koşulları sağlamalarını istedi. Adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmasını, en fazla 41 yaşında olmasını, en az lise veya dengi okul seviyesinden mezun olmasını, kamu halklarından mahrum olmamasını istiyor. Bu şartların yanında erkek adayların ayrıca askerlik görevlerini yapmış olmalarını veya yapmış sayılmalarını istiyor. İlanda adayların bilgisayar ve daktilo kullanmaları talep ediliyor. 

Sağlık Şartı: Adaylardan talep edilen sağlık şartı; her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek (Sağlık Kurulu Raporu istihdam edilecek adaylardan istenir),

Yabancı Dil Şartı; Çok iyi derecede İngilizce ve Türkçe bilmek (Fransızca bilmek tercih nedenidir)

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

 Avrupa Birliği Daimi Temsilciliği bünyesine gerçekleştirilecek alımlar için başvuru şartlarını sağlayan adaylar başvurularını 3 Mayıs 2019 Cuma günü mesai bitimine kadar Daimi Temsilcilik “Délégation Permanente de Turquie auprѐs UE, Avenue des Arts, 36-38 1040 BruxellesBelgique” adresine ulaşacak şekilde şahsen veya posta yoluyla yapılabilecek. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir