Sözleşmeli Personel Alım İlanları

Bu Kurumların Sözleşmeli Personel İlanlarına KPSS’ye Giren Adaylar Başvuru Yapabilir

Devlet kurumlarının ilgili birimlerinde görevlendirmek üzere sözleşmeli personel alımları yapılıyor. KPSS puanına sahip olan adayların başvuru yapabileceği sözleşmeli personel alım ilanlarında çeşitli meslek gruplarında personel alımları olacağı duyuruldu. 

Bu çerçevede ilan edilen ve halen başvuru süreci devam eden sözleşmeli personel alım ilanlarını siz okuyucularımızla paylaşıyoruz. 

İşte KPSS puan sıralaması esasına göre sözleşmeli personel alımı yapacağını ilan eden devlet kurumları ve yayımladıkları ilanlarda yer alan açık kadrolar,

KPSS PUAN SIRALAMASI ESASINA GÖRE MEMUR ALIMI

Devlet Personel Başkanlığı’nda yer alan güncel ilan listesine göre 5 farklı kurum sözleşmeli personel alımları yapacak. Bu alımları yayımlayan kurumlar ve alım yapacakları personel sayıları şu şekilde;

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü yayımladığı bir duyuru ile 171 personel alımı yapacağını duyurdu. İçişleri Bakanlığı da sözleşmeli personel alım ilanı yayımlayarak 21 kadro için alım yapacağını duyurdu. Bunun yanında Yıldız Teknik Üniversitesi 5 kişilik bir alım ilanı yayımladı. Konya Teknik Üniversitesi de yayımladığı duyurusu ile 2 personel alımı olacağını ifade ederken İstanbul Teknik Üniversite de bir kişilik alım yapacağını açıkladı. 

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Peki yukarıda yer alan devlet kurumları hangi pozisyonlardan personel alımı yapacak. Yayımlanan ilanlarda yer alan kadroların KPSS puan şartına göre listesi şöyle;

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü KPSS’ye giren adaylar (KPSS’ye girmiş olmak yeterli) arasından Sosyal Çalışmacı, Öğretmen, Veteriner ve Psikolog alımı yapacak. 

İçişleri Bakanlığı yayımladığı duyurusunda KPSS puan şartı olmadan (puanı olanlar puanları ile de başvuru yapabilecek olmayanların puanları 70 olarak kabul edilecek) sözleşmeli Bilişim Personeli alımı yapacağını duyurdu. 

İstanbul Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Konya Teknik Üniversitesi’de sözleşmeli personel alımlarını bilişim personeli pozisyonlarına yapacaklar. 

DMK’DA YER ALAN ŞARTLAR VE ÖZEL ŞARTLAR BULUNUYOR

Söz konusu personel alım ilanlarına başvuru yapacak adayların DMK’da yer alan şartlara ek olarak  ilan yayımlayan kurumların özel şartlarını da sağlamaları gerekiyor. 

Bu özel şartlar alım yapacak kurumun ilan ettiği kadroya göre belirleniyor. Öğrenim, deneyim, yaş ve sertifika gibi koşullardan oluşuyor. İşte o koşullar;

Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu olmamak, güvenlik soruşturması sonucu olumlu olmak, kurumlar tarafından belirlenen yaş şartını sağlamak. Kurumların talep ettiği KPSS puanına sahip olmak (ilanlarda KPSS’siz, KPSS’ye girmiş olmak şartıyla alımlar bulunuyor)Adayların kadro için belirlenen eğitim seviyesinden ve bölümünden mezun olması gerekiyor. Talep ediliyorsa deneyim şartını sağlamak. 

İLANLARA DAİR DETAYLAR

Söz konusu personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden ilanları detaylı inceleyebilirler. 

Adalet Bakanlığı CTE ilanı için TIKLAYINIZ

İçişleri Bakanlığı ilanı için TIKLAYINIZ

Konya Teknik Üniversitesi ilanı için TIKLAYINIZ

İstanbul Teknik Üniversitesi ilanı için TIKLAYINIZ

Yıldız Teknik Üniversitesi ilanı için TIKLAYINIZ

Kamu Personeli Alım İlanlarını Tüm Detayları İle Takip Etmek İçin Bizleri Takip Edin

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir